Сталеві панельні радіатори Ромстал

Висока надійність, сучасний дизайн та естетичність дозволяють сталевим радіаторам Romstal зайняти достойне місце на ринку сталевих панельних радіаторів. Радіатори Romstal виробляються на заводі, що належить концерну Eleks, Elkinkan Group. Виробництво здійснюється на німецькому обладнанні з контролем якості на кожному етапі. На ринку України наші радіатори присутні вже більше 15 років, встановлені на тисячах об'єктів житлової та комерційної нерухомості.

Панелі радіаторів представляють собою два профільованих сталевих листа з високоякісної холоднокатаної сталі, товщиною 1,15 мм, зварених по периметру роликовим зварюванням (суцільним швом). Пластини штампуються, після чого на них утворюються овальні вертикальні канали - шляхи для теплоносія. Виробництво цих радіаторів відрізняється простотою - роликове зварювання з'єднує заготовки, що пройшли штампування. Після цього готові деталі скріплюються по дві штуки за допомогою патрубків.

Зверху і знизу в конструкції зроблені вентиляційні отвори для забезпечення конвекції. У такого пристрою приблизно 50% переданої в приміщення енергії припадає на теплове випромінювання бічною поверхнею і близько 50% припадає на конвекцію. Тобто прохолодне повітря забирається знизу і виходить через верхні отвори вже підігрітим. Додаткові пластини в конструкції використовуються для направлення повітряного потоку.Класифікація панельних радіаторів

Номенклатурний ряд включає моделі з бічним підключенням і з нижнім підключенням теплоносія, 10, 11, 21, 22, 33-го типів, де перша цифра вказує кількість панелей, а друга - кількість конвекторів. Панелі радіаторів представляють собою два профільованих сталевих листа з високоякісної холоднокатаної сталі, товщиною 1,15 мм, зварених по периметру роликовим зварюванням (суцільним швом).

 • Тип 10 – це однорядний радіатор без конвекторабез верхньої решітки: (1 - одна панель, 0 - відсутність конвектора);
 • Тип 11 – однорядний радіатор з одним конвектором, без верхньої решітки. (1 - одна панель, 1 - один конвектор);
 • Тип 20 – дворядний радіатор без конвектора, з верхньої гратами: (2 - дві панелі, 0 - відсутність конвектора);
 • Тип 21 – дворядний радіатор з одним конвективним ребрами, закритий кожухом: (2 - дві панелі, 1 - один конвектор);
 • Тип 22 – дворядний радіатор з двома конвективного оребрення, закритий кожухом: (2 - дві панелі, 2 - два конвектора);
 • Тип 30 – трьохрядовий, без конвективного оребрення, зверху закритий гратами: (3 - три панелі, 0 - відсутність конвекторів);
 • Тип 33 – трьохрядовий радіатор з трьома конвективного оребрення, закритий кожухом: (3 - три панелі, 3 - конвектора);

Від типу радіатора буде залежати його теплопередача.

Тепловіддача

З віддачею тепла у радіаторів Romstal все дуже добре, показник тепловіддачі досягає високих значень. Залежить цей параметр від габаритів радіатора, його марки і типу конкретної моделі. Зауважимо, що великим плюсом даних приладів є мала інерційність. Вони дуже швидко нагріваються і починають віддавати тепло приміщенню. Високий ККД радіаторів Ромстал робить їх придатними навіть для роботи в сучасних низькотемпературних системах.

Робочий тиск і температура

Сталеві панельні радіатори розраховані на експлуатацію при робочому тиску 10 бар і максимальній температурі 120 °С. Кожен радіатор проходить тестове випробування тиском 13 бар. Радіатори Ромстал можна використовувати як в однотрубних, так і в двотрубних системах опалення. Розведення до радіаторів може здійснюватися пластиковими, сталевими нержавіючими і мідними трубами.

Технологія пофарбування

Естетичний зовнішній вигляд радіаторів досягається чітким дотриманням технології покриття та забарвлення приладів. Перед фарбуванням кожен радіатор проходить передпофарбувальну і антикорозійну підготовку. Фарбуючий порошок наноситься електростатичним методом з подальшим термотвердінням.

В процесі забарвлення не використовуються формальдегіди або сполуки важких металів. Зміст в фарбі органічного розчинника не перевищує 2%, тому готове покриття не виділяє шкідливих речовин при нагріванні понад 100 °С.

Товщина сталі

На цей показник мало хто звертає уваги, проте виробники для виготовлення сталевих радіаторів використовують сталь різної товщини. Радіатори Romstal виготовляються з товщиною сталі:


 • Панель - 1,15 мм;
 • Конвектор - 0,25 мм;
 • Верхній лист - 0,6 мм, боковий лист - 0,5 мм.

Завдяки матеріалу виготовлення - високоякійсної міцної і надійної стали - ці радіатори стійкі до корозії та здатні прожити довге життя, не підводячи своїх господарів.

Переваги радіаторів Romstal

 • Класичний, чистий дизайн, легко вписується в будь-який інтер'єр;
 • низькі витрати на опалення за рахунок того, що радіатор швидко нагрівається;
 • широкий вибір розмірів;
 • безпека - це дуже міцний радіатор;
 • гарантійний період: 10 років;
 • легкий монтаж;
 • великий номенклатурний ряд і два види підключень (нижнє або бічнє);
 • не вимагають спеціальної підготовки води;
 • мала теплова інерційність через невелику кількості води в радіаторі;
 • радіатори упаковані в щільний поліетилен так, щоб їх можна було встановлювати, не знімаючи захисної коробки. Це охороняє радіатор від подряпин, бруду і пилу при проведенні будівельних робіт;
 • відсутність мінусів всіх секційних радіаторів - міжсекційної негерметичності.

Технічні характеристики радіаторів Romstal

Зручність монтажу

Монтаж даних опалювальних приладів не дуже складний. Причому дуже зручно, що є можливість вибрати радіатор панельного типу з підключенням як збоку, так і знизу. В останньому випадку і труби можуть бути заховані під підлогою, і датчик температури підключений відразу до радіатора. А панелі самого радіатора можуть бути з'єднані послідовно або паралельно - в продажу можна зустріти обидва види моделей.

У комплект радіатора входить кріплення, заглушка, кран Маєвського, ключ для стравлювання повітря, дюбелі з шурупами. Завод виробник дає 10-річну гарантію в закритих системах при дотриманні правильної експлуатації. Якість радіаторів Ромстал підтверджена міжнародним сертифікатом якості TS-ISO 9002.

Рис. Радіатор панельного типу з нижньою системою підключення.

Рекомендації по установці і експлуатації панельних радіаторів

 1. Максимальний робочий тиск: 10 бар. Максимальна робоча температура: 120 °С.
 2. Радіатори повинні бути захищені від ударів і від вологи при транспортуванні.
 3. Ніколи не знімайте з радіаторів захисну упаковку до закінчення установки і до закінчення фарбувальних робіт.
 4. Всі деталі для зборки (дюбеля, шурупи, кран і ключ для стравлювання повітря, кріплення, заглушка) входять в комплект радіатора. Будьте уважні щоб не втратити приналежності при розпакуванні радіатора.
 5. Для ефективного використання вашого радіатора упевніться, що він встановлюється професійним монтажником відповідно до інструкції і з відстанями, зазначеними в цій інструкції (відстань від радіатора: до підлоги – 10 см, до стіни – 4 см, до підвіконня – мін 6 см).
 6. Встановивши радіатор, відкрийте радіаторний кран. Переконайтеся, що центральна опалювальна система працює.
 7. Перевірте чи стає радіатор теплим. Якщо ні, випускайте все повітря з радіатора до тих пір, поки не піде вода, послаблюючи повітрястравлюючий клапан за допомогою ключа.
 8. Для запобігання корозії, що не зливайте воду з радіатора. Переконайтеся, що всі радіаторні крани закриті, щоб радіатори обов'язково залишалися заповнені водою.
 9. Ніколи не накривайте радіатор. Накритий радіатор має меншу теплову ефективність, так як зменшується циркуляцію повітря.
 10. Уникайте контакту встановленого радіатора від замерзання. Його температура не повинна опускатися нижче 0 градусів.
 11. Протирати радіатор слід миючим засобом і м'якою ганчіркою.

При правильній установці і експлуатації панельних радіаторів Romstal вони прослужать вам довгі роки!

Читайте інші статті про радіатори в нашому блозі: