Чистка радіаторів всередині і зовні

Ми вже вступили в більш холодний період року. Для тих, хто опалює будинок за допомогою радіаторів, це найбільш пригожий період, щоб вжити необхідних заходів, щоб вони працювали на максимальній потужності. Навіть якщо ви знаєте, що у вас нові радіатори, зроблені зі сталі або алюмінію, ви повинні знати, що вода яка циркулює в системі, не найчистіша і утворюватиме відкладення. Літо або початок осені - відмінний час для очищення радіаторів та приведення їх у найкращий робочий стан. У цей період ви можете легко спорожнити систему для професійного чищення.

У воді, що циркулює всередині радіаторів, навіть, якщо вони були недавно встановлені, є різні сторонні предмети - паяльна паста при монтажі, залишки міді або металопластику від різання труби, а також мінерали, які знаходяться в воді. Ці елементи знижують ефективність системи. Якщо не застосовувати відповідні заходи це може привести до пошкодження котла та руйнування труб.

Подумайте про демонтаж і миття радіаторів і не забудьте очистити систему, починаючи з внутрішньої частини котла. Таким чином, ви подбаєте про те, щоб наступної зими у вас було ефективне опалення без надмірної витрати палива.
Очевидно, що тим, у кого більш старі радіатори, особливо якщо ми говоримо про чавунні, необхідна їх постійна перевірка, тому що дуже ймовірно, що їм буде потрібна чистка як всередині, так і зовні. У цих старих радіаторах набагато більш імовірно, що вже є шари вапняку і іржі. Це елементи, які впливають як на стінки радіатора, так і на нижню його частину.

Навіщо промивати радіатори?

Оскільки радіатори накопичують шари вапняку і іржі через воду, яку використовують в якості теплоносія, яка ніколи не буває чистою, вода більше не циркулює нормально, внаслідок чого радіатори погано нагріваються. Промивання абсолютно необхідне для видалення цих відкладень і звільнення шляху проходження рідини в системі. Зверніться до фахівця, якщо у вас є підозра, що радіатори перестали давати потрібний ККД (коефіцієнт корисної дії). Якщо ви хочете очистити радіатори самостійно, ви повинні знати, що цілком ймовірно, що ви будете працювати більше, ніж очікуєте, і результати не завжди будуть такими, як очікувалося. Ви зможете змити лише невелику частину відкладень, а кірка скам'янілого вапняку залишиться на стінках радіатора, на трубах і в котлі. Ми знаємо, що ККД котлів з часом знижується. Якщо ми додамо той факт, що відкладення в радіаторах значно зменшують ефективність опалення, то ми повністю розуміємо необхідність мити радіатори і систему.

Перша оцінка

Перед тим як приступити до очищення радіатора, рекомендуємо уважно його перевірити. Переконайтеся, що на ньому немає видимих тріщин або слідів іржі. Якщо ви все ж помітили подібні недоліки, можливо, найкращим рішенням буде заміна пошкодженого радіатора на сучасний, який набагато більше відповідає потребам користувачів. Також зараз саме час перевірити наявність повітря в радіаторі. Повітря в системі може бути причиною того, що радіатор не нагрівається як раніше. Але якщо ви впевнені, що в ньому повітря немає, то очевидно, що вам потрібно його чистити, щоб забезпечити комфорт взимку.
Як правило, ми рекомендуємо, щоб перевірка виконувалася спеціалістом. Він прийме правильне рішення, яка чистка потрібна - класична або хімічна.

Етапи чистки і промивання радіаторів

1. Чистка радіаторів всередині

Очищення радіаторів опалення може бути складним процесом, особливо якщо ви не знаєте всіх етапів. Якщо ви робите це в власноруч, ви повинні знати, що вам потрібно прикласти фізичних зусиль. Спочатку ви демонтуєте радіатори, після того як спорожните систему. Від'єднайте від двох з'єднувачів труб подачі і відведення води і перейдіть до місця, де ви будете виконувати миття. Ви можете винести радіатори на вулицю або акуратно вимити їх у приміщенні. Переконайтеся, що вся вода всередині злита. Потім налийте воду в радіатор, енергійно помішуючи, щоб полегшити відділення частинок, які осіли на стінках. Повторіть операцію стільки разів, скільки вважаєте за необхідне. Також не забудьте залити в радіатор спеціальний розчин і залишите його на 10-15 хвилин для боротьби з відкладеннями. Це класичний варіант, але він не дуже ефективний, щоб видалити всі відкладення.

Для досягнення оптимальних результатів вам знадобиться насос, який направляє струмені води під тиском в радіатор. Ймовірно, у вас його немає, тому спеціалізована компанія - дуже вдалие рішення. Його представники також підкажуть дієвий хімічний розчин, який з часом не вплине на радіатор.

Варіант хімічної очистки здається більш дорогим, але результати, і особливо економія, будуть відчутні швидко. В цьому випадку чистку можна робити, не знімаючи радіатори, тобто без особливих зусиль. Після спорожнення системи демонтується тільки насос бойлера і з'єднання промивної машини. Замість котлового насоса фахівці підключають промивної насос, а підвідний шланг промивного насоса підключається до роз'єму промивної машини. Зливний шланг вставляється в трап в підлозі. Вода з хімічними речовинами закачується в радіатори, і виконується надзвичайно ефективна промивка. Насос дозволяє направляти воду в обох напрямках, завдяки чому хімічні речовини ідеально очищають всю систему. Коли ви зрозумієте, що система очистилася, промийте чистою водою і злийте миючий засіб.

2. Чистка радіаторів зовні

Очистити радіатор зовні - проста операція. Все, що вам потрібно зробити, це перевірити стан кранів і видалити пил ганчіркою або пилососом. Не забудьте знежирити поверхню, якщо відчуєте, що на ній є липкі відкладення. Очищення потрібно проводити ретельно! Добре протерти ганчіркою, змоченою розчином, між елементами радіатора. Нарешті, очистіть радіатор губкою і будьте дуже обережні, щоб не залишити на ньому будь-які розчини, використані під час миття. Чавунні радіатори трохи складніше чистити, ніж радіатори з алюмінію або сталі з плоскими поверхнями.

Обслуговування радіаторів

Щоб переконатися, що зима не застане вас з радіаторами, які не працюють нормально, виконуйте операції, описані вище. Незалежно від матеріалу, з якого він виготовлений, радіатор необхідно мити один раз в рік, щоб забезпечити безпроблемну роботу. В іншому випадку він буде видавати менше тепла. Чистку можна робити і рідше, якщо приділяти більше уваги догляду за цими елементами. Кожен радіатор окремо вимагає уваги. Далі ми обговоримо чавунні, сталеві і алюмінієві радіатори, кожен з яких має певний тип поведінки і свій спосіб обслуговування.

Чавунні радіатори

Чавунні радіатори легко обслуговувати, тому що вони дуже важко піддаються корозії. В багатьох будинках та квартирах зберегли цей тип радіатора, тому що задоволені тим, що після прогріву вони довго підтримують високу температуру. Цей тип радіатора використовувався в національній мережі централізованого теплопостачання. Якщо ви все ще підключені до мережі, ви повинні знати, що ви разом з сусідами несете відповідальність за миття радіаторів опалення на сходах будинку або в підвалі.

Однак в даний час багатоквартирних централізована теплова мережа практично зникла. У більшості квартир є власний котел, який нагріває відповідно до потреб користувача. Ті, хто вирішив залишити свої старі чавунні радіатори, повинні розуміти, що вони найбільш схильні до відкладенню вапняку, мулу та іржі. Мийка чавунних радіаторів опалення проводиться водою і різними препаратами неорганічних кислот і антикорозійних присадок. Чавунні радіатори мають більш високі відкладення і миються частіше, ніж сучасні алюмінієві або сталеві.

Сталеві радіатори

Сталеві радіатори - це сучасні вироби, які, хоча і мають менший термін служби, ніж чавунні, їх набагато простіше обслуговувати. Їх можна легко чистити як усередині, так і зовні, легко демонтувати і швидко помити. Сталь не залишає стільки відкладень, як чавун. Якщо ви вибираєте сталевий радіатор, то знайте, що він добре витримує високі температури і без особливих зусиль забезпечить комфорт.

Алюмінієві радіатори

Алюмінієві радіатори мають безліч переваг. Вони дуже легкі і тому прості в догляді. Їх легко чистити зовні, а мити зсередини найпростіше в порівнянні з тією ж операцією для чавунних або сталевих радіаторів, тому що алюмінієвий радіатор легко демонтується і переміщається. Крім того, алюмінієві радіатори не іржавіють, тому у них менше відкладень, що забезпечує низьку витрату під час експлуатації. Якщо їх періодично чистити, вони можуть без проблем працювати навіть 20 років. Вони володіють відмінним тепловим ККД і легко вписуються в будь-який інтер'єр будинку. Щоб скористатися підвищеним тепловим комфортом їм потрібен періодичний спуск повітря, інакше вони не будуть працювати належним чином.

Отже, в разі кожного типу радіатора періодична промивка відкладень відразу збільшує ефективність теплопередачі. Фахівці підтвердили, що очищення радіаторів всередині і зовні приміщень збільшує ефективність опалення більш ніж на 30%. Ось чому, врешті-решт, ми змушені задати питання, яке ви повинні постійно задавати собі:
- «З яких це пір ви не чистили радіатори?» ...