Тепла підлога: електрична чи гідравлічна?

Тепла підлога – це відмінне рішення для поліпшення комфорту в квартирі або будинку у холодний період року. Адже, не завжди вистачає радіаторів для опалення, а тепла підлога зможе забезпечити додаткове тепло.

Розрізняють теплі підлоги за типом нагрівальних елементів, які входять в систему. На сьогоднішній день існують:

 • Водяна (гідравлічна) тепла підлога;
 • Електрична тепла підлога.
 • У свою чергу, підлога, яка працює від електрики, ділиться на провідну та плівкову.

  Водяна тепла підлога – це, по суті, укладена мережа трубопроводів. Встановлення такої підлоги трохи складніше, ніж електричної. Проте, вважається, що за функціональністю водяна тепла підлога краща, ніж електрична, за рахунок рівномірного розподілу тепла. І загальні витрати на використання такої підлоги набагато нижчі, особливо, якщо вона виступає основним опалювальним приладом в системі опалення.

  Водяну теплу підлогу досить складно встановлювати в квартирах, тому що вся конструкція гідравлічного рішення є дуже важкою, і, при цьому, багато квартир технічно не розраховані на таку систему. Інша справа – встановлення гідравлічних теплих підлог у приватних будинках. Це економічно вигідно, якщо це система з теплою підлогою і альтернативними джерелами тепла.

  І дуже важливо, що для укладання водяної теплої підлоги, Вам обов’язково необхідно робити стяжку. При реконструкції доведеться зняти стару стяжку і все підлогове покриття.

  Основою електричного теплої підлоги слугує спеціальний резистивний нагрівальний елемент: кабель, карбонова паста або волокно. Ця система генерує теплову енергію, яка, за допомогою дротів, поширюється по всій площі приміщення. Багато хто вважає, що електрична тепла підлога – це небезпечно. Однак, це не так. Тому що рівень електромагнітного випромінювання одножильного дроту не перевищує геомагнітний фон планети, що є більш ніж безпечно.

  Дуже важливим є правильний монтаж. В системі гідравлічної підлоги, при неправильному монтажі, нагрів відбувається шляхом найменшого опору, таким чином, температура розподіляється нерівномірно. При правильному монтажі, відбувається балансування системи і такої проблеми не повинно виникати. Монтаж електричних підлог простіший, елементи нагрівають поверхню до однієї температури.

  Серед недоліків електричної підлоги можна виділити досить високу вартість експлуатації (на електрику діють високі тарифи) і необхідність чіткого планування встановлення меблів. Як варіант, меблі можуть бути на ніжках, тоді проблем з теплою електричною підлогою не повинно бути.

  Теплу підлогу можна використовувати у різних приміщеннях. Електричну теплу підлогу краще робити:

 • в квартирах, щоб не піднімати висоту стяжки
 • в приміщеннях з маленькими площами
 • на дачах, курортах, де люди знаходяться періодично. Тому що водяна тепла підлога порівняно довго прогрівається і висока інерційність системи.
 • Хочете встановити теплу підлогу? Ми Вам допоможемо. Визначте завдання, для яких Ви хочете встановити теплу підлогу. Далі виміряйте площу приміщення. Повідомте ці показники менеджеру – і він підбере для Вас найбільш вигідну пропозицію. Ми чекаємо Вас у наших магазинах!