0

Змішувач для ванни з душем: як вибрати?

Пристроїв для санвузлів на ринку представлено дуже багато. Ванни, унітази та інші вироби цієї групи мають різні форму, стиль, функціонал, ціну та якість. Тому іноді різноманіття сантехніки викликає деякі труднощі під час її вибору. Щоб придбати найбільш вдалий виріб, потрібно володіти певною інформацією, яку ви можете отримати в цій статті. Пропонуємо ознайомитись з особливостями змішувачів для ванни з опцією «душ».

Змішувач із якого матеріалу краще вибрати?

Матеріал — найважливіша характеристика, від якої залежать такі властивості виробу, як довговічність, надійність та вартість. Для кранів виробники найчастіше використовують такі види матеріалів:

 • бронза чи латунь;
 • нержавіюча сталь;
 • вуглецева сталь;
 • силумін.

Деякі деталі змішувачів можуть виконуватись із пластику. Такі елементи присутні переважно у бюджетних моделях. Розглянемо кожен із перелічених матеріалів трохи детальніше.

Бронзові та латунні змішувачі належать до преміальних виробів. Властивості цих металів забезпечують великий термін служби кранів. Такі вироби характеризуються достатньою міцністю та зносостійкістю, а також мають хорошу стійкість до корозії. Негативний момент — велика вартість.

Змішувачі для ванни з нержавіючої сталі — це дуже гарний вибір. Вони мають ціну нижче, ніж аналоги зі сплавів кольорових металів. А ось за експлуатаційними якостями вони не поступаються дорожчим моделям. Нержавіючі крани не піддаються корозії, можуть прослужити довго та мають привабливий зовнішній вигляд навіть без нанесення декоративного покриття.

Бюджетний варіант — силумін. Головна та єдина перевага силумінових кранів — дешевизна. Такі вироби відрізняються невеликою вагою та високою крихкістю. Без напилення хрому чи нікелю ці змішувачі виглядають дуже непрезентабельно. Потрібно відзначити, що декоративне покриття на таких кранах швидко відстає.

Головні конструктивні особливості

Змішувачі, які ми розглядаємо, поєднують у собі кран для ванни та душ. Ці вироби мають регулятори напору, перемикач «ванна — душ», гусак, шланг з лійкою та тримач для неї. Такі побутові запірні пристрої за конструкцією органів управління можна розділити на наступні види:

 • двовентильні;
 • одноважільні;
 • з джойстиком.

Розглянемо трохи докладніше зазначені різновиди змішувачів із виливом та лійкою для приймання душу.

Двовентильні моделі

Ці варіанти вважаються найстарішими. У сантехніці їх використовують понад двісті років. Такі змішувачі для ванни та душу оснащують двома вентилями. Для відкриття та закриття крана вентиль потрібно обертати, а це займає час, протягом якого вода просто зливається у каналізацію.

Зазвичай вентильні змішувачі мають нижчу ціну. Однак у плані економії цей варіант не найкращий. Заміна прокладок та інших деталей пристроїв — досить складний процес.

З точки зору дизайну в деяких випадках двовентильні змішувачі є незамінними. Наприклад, якщо ванна кімната виконана в стилі ретро, крани обов’язково повинні мати вентилі, а не важелі.

Одноважільні змішувачі

Змішувач с важелем для ванни та душу

Ця варіація є мінімалістичною, адже керування водним напором виконується лише одним органом. Відхиленням важеля по вертикалі досягається налаштування напору. Рухаючи важіль по горизонталі, можна здійснити регулювання температури води. Таке рішення є більш ефективним у плані швидкості пуску або перекривання води, що може зменшувати фінансові витрати сім’ї.

До переваг важільних моделей також потрібно включити привабливий зовнішній вигляд і навіть елегантність. Ще варто відзначити простоту ремонту цих кранів для ванни та душу. Головним елементом, що зношується, є картридж. А заміну цієї запчастини може виконати будь-яка людина без спеціальної підготовки. Потрібно тільки купити необхідний картридж, зняти важіль, вийняти старий та вставити новий елемент.

Змішувачі з джойстиком

Моделі з джойстиком зустрічаються рідше, але все ж таки випускаються. Такі змішувачі, наприклад, пропонує бренд Hansgrohe. Відмінність джойстика від важеля полягає у тому, що його потрібно нахиляти, а не переміщати по вертикалі. Перевагою кранів з цим типом управління подачі води є нестандартний дизайнерський підхід. Вони виглядають стильно та чудово вписуються у сучасні ванні кімнати.

Інші конструктивні відмінності

Поговоримо про деякі конструктивні рішення, які зустрічаються в різних запірних пристроях для ванни та душу.

У малогабаритних санвузлах недоцільно розміщувати два крани: один для вмивання, а другий для прийняття ванни. У такому разі оптимально встановити комбінований пристрій. Головна його особливість полягає в наявності довгого виливу, здатного розгортатися. Велике подовження гусака дає можливість користуватися краном у ванній та вмивальнику.

Форма сопла виливу також може відрізнятися. Більшість моделей змішувачів оснащується гусаками з круглим поперечним перетином. Такі крани комплектуються насадками, що збагачують воду повітрям — це зменшує шум при її падінні на поверхню ванни. Також аератори зменшують витрати води за одиницю часу.

Цікавіші змішувачі, які мають широкий і плоский вилив. Гусаки з таким перетином сопла формують струмінь у вигляді каскаду, що створює ілюзію невеликого водоспаду. Якщо ви любите споглядати потоки води, каскадний вилив буде найкращим варіантом.

Підбираючи модель крана, слід враховувати такі аспекти, як довжина гусака та можливість його розвороту в сторони. Ці моменти роблять змішувач зручнішим у використанні.

Змішувачі з термостатом

Багато хто стикався з ситуацією, коли вода, що тече з крана, раптово стає холодною або надмірно гарячою. Це відбувається через інших споживачів. Хтось відкрив гарячу воду, інший — закрив. В результаті й у вас змінюється температура струменя.

Щоб запобігти подібним явищам, в змішувачі монтується термостат. Ці функціональні запірні пристрої працюють так: ви вибираєте потрібну температуру води на шкалі крана, а термостат її контролює та коригує з урахуванням поточної ситуації.

Термостатичні моделі гарантують однакове нагрівання води на виході з гусака. Як би ви не змінювали інтенсивність потоку води, її температура буде постійною. Коли гарячу воду з якихось причин відключать, термостат перекриє клапан, що зупинить функціонування всього змішувача.

Як встановлюються змішувачі для ванн з душем?

Змішувач с лійкой для душу

Цю модифікацію побутових кранів можна монтувати в різних зонах санвузла. За місцем та методом розташування змішувачі можна розділити на такі типи:

 • накладні (з монтажем на стіні);
 • що закріплюються на підлозі;
 • що монтуються на ванну;
 • із прихованим механізмом.

Накладні запірні пристрої з кріпленням на стіну — найбільш поширений варіант даних виробів. У цьому випадку існує єдиний корпус, на якому розташовані вилив, обидва вентилі, перемикач «душ-вилив» та тримач для лійки.

Підлогові моделі відносяться до рідкісних та дорогих. Вони розміщуються на поверхні підлоги поряд із ванною.

Досить популярним є врізний варіант. Такі змішувачі кріпляться на борту ванни. Найчастіше інсталяція виконується на один боковий борт. Особливих недоліків чи переваг такого розміщення немає. Питання лише в особистому комфорті та пристосованості до цього ванни.

У плані поєднання з інтер’єром оптимальним варіантом є змішувач із розташуванням механізму у стіні. Такі моделі передбачають встановлення механізму керування краном у ніші. На поверхні залишається тільки вилив і пара вентилів або один важіль. Замість важеля може бути джойстик.

Різні модифікації кранів для ванни з опцією «душ» можуть мати відмінне число точок кріплення. Поширений варіант — монтаж на один отвір. У таких моделях всі елементи змішувача знаходяться на єдиному корпусі, який закріплюється лише в одній точці. Однак найбільшого поширення набув варіант із встановленням на два отвори. Такий спосіб монтажу вважається класичним.

Змішувачі на 3-5 точок фіксації переважно призначені для розміщення на підлозі або борту ванни. У таких варіаціях вентилі (важіль), вилив, термостат і душ можуть закріплюватися окремо. При такому розташуванні елементів труби, які підводять холодну та гарячу воду, повинні підходити окремо.

Про типи перемикачів «душ-вилив»

Існує кілька принципово відмінних різновидів пристроїв, які забезпечують перенаправлення води між виливом та душовим шлангом. Найпоширеніші варіанти:

 • ексцентриковий;
 • золотниковий;
 • кульовий;
 • пробковий.

Робота першого різновиду заснована на обертанні ексцентрика. Цей девіатор простий, надійний та недорогий, до того ж підлягає ремонту. Якщо зношується ексцентрик, змінюється весь механізм. Недоліком цього пристрою можна вважати досить велику частоту ремонтів. Недорого, але клопітно — так можна описати ексцентриковий перемикач.

Переміщення золотника — принцип функціонування другого різновиду механізму перенаправлення потоку в змішувачах для ванни та душу. Переваги цих пристроїв: нескладна та ремонтопридатна конструкція, високий рівень надійності. Вони ламаються рідше, ніж аналоги з ексцентриком.

Функціонування третього різновиду механізму засноване на обертанні кулі з отворами. Перемикачі кульового типу відрізняються високою надійністю та можуть працювати довгий час. Основним недоліком є непридатність до ремонту. Якщо девіатор зламався, доведеться его міняти на новий.

Четвертий різновид пристроїв для перенаправлення водного потоку є клапаном, робота якого заснована на переміщенні ковпачка (пробки) вгору та вниз. Такі перемикачі можна побачити на виливах деяких моделей настінних змішувачів. Ці механізми відрізняються компактністю та привабливістю зовнішнього вигляду. Негативний момент — складність процесу відновлення працездатності.

Лійка та вилив: типи водного потоку

Настінна лійка для душу

Вилив не дає великої різноманітності видів струменя. Перша варіація — без додаткових насадок. В цьому випадку вода буде литися звичайним струменем. Друга варіація — з насадкою для аерації. Різні профільні решітки в аераторі сприяють насиченню води повітрям. Деякі моделі даних насадок мають світлодіодне підсвічування, яке робить потік води кольоровим. Але такими насадками змішувачі оснащуються рідко.

Лійки надають більший вибір щодо параметрів струменя. Деякі змішувачі оснащуються лійками з декількома видами витікання води. Вони обладнані перемикачем, який змінює характеристики струменя. Залежно від режиму, лійка може створювати товсті або тонкі струмені, змінювати їх кількість і натиск. Популярні моделі з функцією «гідромасаж».

Комплектація змішувачів

У комплект різних моделей кранів для ванни та душу може бути включена різна кількість позицій. Набір зазвичай містить разом із самим змішувачем ще й такі вироби:

 • елементи кріплення;
 • душовий шланг;
 • лійка;
 • кронштейн для лійки.

Деякі набори можуть містити штангу. Ця труба розміщується на стіні, а на ній можна розташувати лійку на потрібній висоті. Вибираючи змішувач, бажано враховувати, з якого матеріалу виробили елемент кріплення для розміщення лійки. Пластиковий виріб — це менш якісний варіант, який не відрізняється довговічністю. Найкращий формат — латунний або сталевий тримач.

Не рекомендується використовувати лійку як критерій підбору всього пристрою. Адже якщо змішувач вам дуже подобається та підходить за всіма вимогами, а лійка ні, цей елемент завжди можна вибрати та купити окремо. Такий аксесуар коштує недорого та широко представлений на ринку.

Підіб’ємо підсумки

Для успішної покупки оптимального змішувача потрібно трохи знатися на цих товарах. Основна інформація про крани для ванни та душу викладена у цій публікації. Бажано не ігнорувати такий аспект, як якість, яка повністю залежить від виробника. Існує ряд компаній, сантехнічні вироби яких мають гарантовано гарні властивості. Наприклад, змішувачі ТМ Grohe, Rubineta, Romstal відрізняють чудова якість та високий рівень надійності.

Великий вибір різної сантехніки за розумними цінами ви знайдете в інтернет-магазині Romstal. Якщо не можете вибрати самі, зверніться за допомогою до консультантів.