єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Як вибрати електричний котел?

Електричний котел – це один із екологічно чистих варіантів опалення приватних будинків, квартир та інших приміщень. Побутовий електричний котел може використовуватися для приготування гарячої води в баках непрямого нагріву, а також може слугувати резервним джерелом тепла.

Побутові електричні котли складаються з теплообмінника, що складається з бака, із закріпленими в ньому електронагрівачами (ТЕНами), блоку управління та регулювання. Електричні котли можуть бути вже укомплектовані: циркуляційним насосом, програматором, розширювальним баком, запобіжним клапаном та фільтром.

Як вибрати електрокотел? Для того, щоб правильно обрати електричний котел для опалення, вам необхідно врахувати декілька важливих моментів:

  • Потужність
  • Тип підключення
  • Метод нагріву
  • Модуляція потужності котла
  • Теплоакумулююча ємність для електричного котла, комплектація
  • Виробники електричних котлів

Потужність. Дуже правильно, якщо підбір котла Ви почнете з визначення його потужності. Існує достатньо багато різних формул розрахунку потужності, але існує досить проста формула, яка допоможе Вам розуміти приблизний порядок цифр потужності – для 10м2 площі необхідна потужність електричного котла складає 1кВт. А далі просто множите на Вашу квадратуру приміщення. Проте, щоб більш точно розрахувати потужність, краще звернутися до нашого менеджера. Особливо якщо мова йде про підбір котла для приватного будинку.

Тип підключення. Ви маєте розуміти, що не будь-який котел Ви можете встановити собі у будинку. Справа в тому, що електричний опалювальний котел невеликої потужності (до 9кВт) може бути легко підключений до простої однофазної мережі. Потужності цієї мережі з напругою 220В (якщо в приватному будинку якісна електропроводка) може бути достатньо і, для підключення більш потужних котлів – до 12 кВт. Але потрібно враховувати, що електричні котли опалення великої потужності розраховані лише на підключення до трьохфазних мереж (380 В). Втім, деякі виробники пропонують котли, які мають обидва варіанти підключення – як до однофазної, так і до трифазної мережі.

Якщо ж планується встановлення двоконтурного котла, щоб одночасно з опаленням забезпечити мешканців гарячою водою, потужність повинна бути збільшена.

Метод нагріву. Принцип роботи електрокотла досить нескладний. Основним нагрівальним елементом першого типу котлів є реостатний патрон, н-р, ТЕН. Його встановлюють в баку теплообмінника. Є моделі економічних електрокотлів, в яких встановлено відразу кілька нагрівальних елементів, тоді підсумкова потужність котла буде дорівнювати їх загальній потужності.

Другий тип котлів – електродні парові котли та водонагрівачі – вони працюють за рахунок проходження через воду електричного струму. Таким чином, електричний струм виступає в ролі провідника між електродами, виділяючи, при цьому, тепло, і нагріваючи воду. Для води з низькою питомою електропровідністю прийнятні 3-фазні електродні водонагрівальні котли з напругою 0,4 кВ. У випадку високого питомого опору води застосовують водонагрівальні котли з напругою 6-10 кВ. Виготовляються котли з кільцевими або циліндричними електродами.

Економічний електрокотел. Багато хто говорить, що побутові електричні котли не економічні, однак вони мають найвищий рівень ККД 99%. Практично всі сучасні електричні котли мають ступінчастий рівень потужності, який забезпечує значну економію електроенергії в ході роботи котла. Електрокотел використовує стільки електрики, скільки виробляє теплової потужності. Тому, економічний електричний котел – це не міф, а реальність.

Електричний котел вважається вигіднішим, особливо, якщо врахувати останні підвищення тарифів на газ. Його принцип роботи дозволяє економити не лише на паливі, але і на витратах електроенергії. Побутовий котел – це частина індивідуального опалення, який зможе забезпечити Вас теплом і комфортом в будинку тоді, коли Вам необхідно.

Якщо Ви не знаєте, як вибрати електричний котел, то краще звернутися до нашого менеджера, який зможе дати Вам кваліфіковану пораду та підібрати під Ваші параметри необхідний пристрій. Тому що для приватного будинку – одні вимоги до котла, для квартир і нежитлових приміщень – абсолютно інші. Важливо враховувати безліч факторів: як працює електричний котел для опалення, яка необхідна потужність, де і як можливо встановити котел, та інші параметри. Наскільки вигідний вибір електричного котла для конкретно Вашого приміщення – це питання, на яке потрібна відповідь спеціаліста.

Допоможемо вам підібрати товар

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.