0

Як сховати газовий шланг на кухні?

Комунікаційні системи виконують важливу роль у будинку, саме вони забезпечують комфортні умови проживання. Але дуже часто газо- та водопровідні труби псують інтер’єр. Тоді доводиться вигадувати різні способи, як заховати газовий шланг на кухні.

Використання меблів та техніки

Один із найпростіших способів сховати газову трубу — поставити перед нею якусь техніку. Це може бути холодильник, пральна машина, мікрохвильова піч, мультиварка і навіть телевізор.

Якщо шланг розташований надто високо, можна розмістити під ним підвісні полиці. Предмети, які будуть стояти на них, також сховають від сторонніх очей трубу, що псує інтер’єр.

Ще один дуже зручний і практичний спосіб — приховати трубопровід у навісних шафах. Таким чином ви не тільки розв’яжете естетичну проблему, але й забезпечите місце для зберігання посуду та кухонних приладів. У цьому випадку доведеться зробити на дні шафи та в полицях відповідні пропили, також може знадобитися зняти задню стінку.

Декор своїми руками

Цей спосіб оцінять творчі особистості, адже вдасться зробити конструкцію частиною інтер’єру або навіть його родзинкою.

Фарбування та розпис

Трубу можна пофарбувати під колір стіни, таке маскування зробить її менш помітною. Ще один спосіб — пофарбувати в тон техніки. Наприклад, якщо на кухні стоять хромований холодильник, мікрохвильова піч і духовка, то срібляста труба відмінно поєднається з ними і створить цілісну картину.

Ще сміливіше рішення — використати для декору трубопроводу контрастні та яскраві кольори. Але в цьому випадку врахуйте, що вони повинні гармоніювати з іншими предметами інтер’єру, наприклад, меблями або шторами. Оригінально виглядатиме труба, на якій нанесений візерунок.

Декупаж

Для цього декору знадобляться спеціальні серветки, клей ПВА та акриловий лак. Попередньо поверхню труби необхідно добре очистити і відшліфувати. Далі наноситься клей і акуратно розташовуються серветки. Потім іде ще один шар клею. Коли серветка добре просочиться, необхідно зафіксувати все акриловим лаком.

Використання текстилю

Якщо ви вирішили використовувати для декору труби текстиль (шпагати, шнури, канати або стрічки), необхідно також попередньо очистити її поверхню і покрити клеєм. Далі шланг акуратно обмотується необхідним матеріалом для декору. Кінець стрічки слід обов’язково зафіксувати клеєм.

Підручні матеріали

Щоб зробити з газової труби оригінальну конструкцію, можна використовувати будь-який декор. Тут можуть стати в нагоді:

 • мушлі;
 • лляні шнури;
 • атласні стрічки;
 • пластикові пляшки та ін.

Наприклад, пляшки коричневого та зеленого кольору дозволять перетворити непривабливу трубу на оригінальну пальмову гілку. Тут політ фантазії безмежний.

Бамбук

Також дуже красиво виглядатиме труба, декорована бамбуком. Для цього знадобиться бамбукова палиця. Слід врахувати, що її внутрішній діаметр повинен бути трохи більшим за діаметр самого шланга. Необхідно лише акуратно розрізати бамбук з одного боку та «одягнути» його на трубу.

Оригінальні способи сховати шланг на кухні

Як задекорувати газову трубу на кухні

Створити на кухні приємну атмосферу допоможуть квіти. Звичайно, живі рослини не вдасться розмістити над кухонною поверхнею, а ось декорування шланга штучними квітами — дуже оригінальний спосіб, що дозволяє зробити приміщення затишним. Але слід використовувати вироби з протипожежним покриттям.

Товсті труби можна оформити за допомогою намистин, декоративних пластикових кульок, страз, дрібної плитки та шматочків кольорового скла. Красива та незвичайна мозаїка обов’язково стане предметом гордості та захоплення.

Також можна використовувати металевий навісний екран. Він актуальний не лише коли потрібно приховати радіатори опалення, але й інші комунікації.

Короб

Це дуже популярний варіант, як заховати трубу від сторонніх очей. Короб зазвичай виготовляється з гіпсокартону. Також можна використовувати полікарбонат, пластик, перфоровану фанеру, матове скло, дерево. При цьому необхідно дотримуватись двох правил:

 • хоча б одна частина конструкції повинна швидко розбиратися, щоб за потреби забезпечити доступ до трубопроводу;
 • наявність вентиляції — це може бути перфорація або ж спеціальна решітка.

Щоб встановити короб, необхідно попередньо зробити виміри. Потім встановлюються металеві напрямні. Конструкція має бути симетричною та акуратною, тому під час монтажу каркаса потрібно використовувати рівень. Далі нарізається матеріал для обшивки та кріпиться до каркаса.

Маскування під рейлінг

Відразу уточнимо, що на газову трубу вішати нічого не можна, але можна її замаскувати під рейлінг. Останній є спеціальною трубкою, яка кріпиться до стіни в горизонтальному положенні і використовується для навішування різних гачків, тримачів і навіть полиць.

Щоб сховати таким чином трубу, необхідно пофарбувати її в аналогічний рейлінгу колір. А сам рейлінг встановити під трубою. В результаті вдасться створити гармонійну картину без комунікацій, що виділяються.

Техніка безпеки

Маскування газової труби дозволить зробити інтер’єр більш гармонійним та, можливо, навіть ефектним. Але робити це можна лише за дотриманням техніки безпеки:

 • закривати труби та гнучкий газовий шланг можна тільки знімними конструкціями, щоб у разі витоку газу або інших аварій можна було швидко забезпечити доступ до комунікацій;
 • не можна закривати трубопровід герметичними конструкціями — це може призвести до накопичення газу, що підвищує ризик вибуху; необхідна вентиляція;
 • будь-які роботи з газовими трубами слід проводити вкрай акуратно — зайве навантаження та найменші пошкодження газопроводу можуть коштувати життя;
 • щоб уберегти труби від корозії, їх потрібно фарбувати;
 • міняти розташування шлангів має право лише спеціаліст.

Існує безліч способів задекорувати чи сховати газову трубу. Вибір залежить від інтер’єру та особистих уподобань. Важливо при цьому дотримуватися правил безпеки, інакше наслідки можуть бути непоправними. А якщо є якісь сумніви щодо обраного варіанта декорування, порадьтеся з фахівцями газової служби. Також можна купити побутовий газоаналізатор, який дозволить відразу виявити витік газу.