0

Вибір бойлерів: їх переваги та недоліки

Сьогодні на ринку представлені водонагрівачі різних типів. Щоб підібрати оптимальний варіант, потрібно розуміти, у чому полягають особливості кожного виду. Вибір буде залежати багато в чому від цілей придбання: живете ви в приватному будинку чи квартирі, а може ви є власником невеликого котеджу і здаєте кімнати відпочиваючим. У цій статті ми розглянемо всі можливі типи водонагрівачів та зупинимося на плюсах та мінусах кожного варіанту.Особливості проточних водонагрівачів

Особливості проточних водонагрівачів

Проточні нагрівачі води встановлюються на трубу та нагрівають воду безпосередньо перед її подачею. Принцип їхньої дії полягає в наступному: ТЕН гріє пластини, розташовані всередині корпусу, а вони передають тепло воді, яка проходить вільним потоком через конструкцію. Такі пристрої чудово підходять для офісних будівель: вони займають мінімум місця та забезпечують моментальний підігрів води.

В інтернет-магазині Romstal можна придбати різні види водонагрівачів, а також опалювальні прилади та інші товари для інженерних систем опалення, водо- та газопостачання. А зараз розглянемо особливості проточних водонагрівачів залежно від джерела нагрівання.

Електричні

Нагрів води відбувається за рахунок електричного ТЕНу. Є моделі з одним та двома нагрівальними елементами. Переваги та недоліки електричних проточних водонагрівачів полягають у наступному:

Плюси Мінуси
компактні габарити через високе споживання потужності (до 15 кВт) у більшості житлових будинків такі водонагрівачі встановити не можна
економія, що досягається за рахунок того, що нема потреби підтримувати температуру в баку висока вартість самого водонагрівача
регулювання температурного режиму обмежена пропускна здатність, через яку користуватися гарячою водою одночасно у двох місцях не вийде
миттєвий вихід води потрібної температури для роботи необхідний хороший тиск води

Такий прилад має дуже велику потужність, а його встановлення вимагає окремої лінії підключення. Тому монтаж таких пристроїв неможливий без залучення спеціалістів.

Газові

Йдеться про всім відомі газові колонки, в яких нагрівання рідини відбувається завдяки згорянню газу. Переваги та недоліки газових проточних водонагрівачів виглядають таким чином:

Плюси Мінуси
компактні розміри можна підключати тільки в тих будинках, де це передбачено проектом
миттєве нагрівання води потрібно прорахувати продуктивність такої колонки, інакше її потужності може не вистачити для забезпечення потрібної кількості змішувачів
зручність у використанні
можливість забору води у різних приміщеннях
економічність

Газові водонагрівачі були дуже популярними до появи електричних моделей.

Накопичувальні водонагрівачі

Накопичувальний електричний водонагрівач

Такий бойлер має вигляд бака з ТЕНом всередині, об’єм його може бути від 5 до 500 л. Вода набирається в цей резервуар та нагрівається.

Електричні

Це найпоширеніший вид бойлерів, який встановлюють у більшості квартир. В цьому випадку нагрівання здійснюється за допомогою електричного ТЕНу. Накопичувальні водонагрівачі такого типу мають наступні переваги та недоліки:

Плюси Мінуси
доступна вартість громіздкі, для них потрібно спеціально виділяти місце
різні варіанти установки потребують складного та частого технічного обслуговування
великі об’єми гарячої води при зберіганні води тепловтрати можуть досягати 15%
енерговитрати становлять від 1 до 3,5 кВт термін служби до 15 років
можливість користуватися водою одночасно у кількох точках

Даний вид бойлерів є чудовою альтернативою для будинків, де потрібно використовувати велику кількість гарячої води, але можливості встановити проточний водонагрівач немає.

Газові

Такі пристрої складаються з нагрівальної системи, бака та відточної труби. Завдяки теплоізоляційному шару температура води у резервуарі зберігається тривалий період. Газові водонагрівачі накопичувального типу мають такі переваги та недоліки:

Плюси Мінуси
доступне обслуговування вартість самого водонагрівача в 2-3 рази вища порівняно з електричними моделями
невибагливість в експлуатації потрібно чекати, коли нагріється весь об’єм води до потрібної температури
можливість одночасно використовувати в різних точках громіздка конструкція, що потребує спеціального місця
необхідно дотримуватися техніки безпеки під час експлуатації, тому що ці агрегати відрізняються вибухо- та пожежонебезпечністю
обмежені можливості установки

Нагрівання води в таких пристроях здійснюється наступним чином: газовий пальник нагріває ТЕН, розташований у баку, а той віддає тепло воді. Такі водонагрівачі бувають з відкритим пальником (природною тягою) та закритим (примусовою тягою).

Які бойлери ще бувають?

Виділяють ще 2 типи водонагрівачів. Вони не набули такого масового поширення, але зупинитися на них докладніше варто.

Комбіновані

Комбінований водонагрівач

Такі моделі є гібридом системи опалення та подачі гарячої води. Як джерело тепла у цих агрегатах може виступати електричний ТЕН, газ, тепловий насос тощо. Дуже зручно, коли поєднано відразу кілька джерел. Це не просто допомагає економити на паливі, а й у екстреній ситуації активувати потрібний теплообмінник.

Переваги та недоліки комбінованих пристроїв наведені у таблиці.

Плюси Мінуси
висока енергоефективність необхідність в хорошому тиску води
економічність неможливо використовувати одночасно у кількох точках, бо це призведе до слабкішого тиску
відсутність пробок у системі опалення

Конструктивно такі водонагрівачі діляться на настінні та підлогові. Перші займають менше місця, другі ж є більш практичними та місткими.

Бойлери непрямого нагріву

Бойлер непрямого нагріву

Ці пристрої також є частиною системи опалення. Їхня конструкція не передбачає наявність нагрівального елементу, а підігрів води здійснюється за рахунок системи опалення. Всередині такого водонагрівача проходить змійовик теплообмінника. Використання подібних систем актуальне спільно з двоконтурними котлами, в іншому випадку влітку гарячої води не буде.

Переваги та недоліки нагрівачів непрямого типу полягають у наступному:

Плюси Мінуси
завдяки баку великого обсягу можна забезпечити гарячою водою відразу кілька точок громіздкі конструкції, що займають набагато більше місця в порівнянні з бойлерами інших типів
енергоефективність тепловтрати
підходять для використання у великих будинках з великими потребами у гарячій воді

Вибір бойлера залежить від типу об’єкта — приватний будинок, квартира, офіс або готель. Також обов’язково враховуються кількість людей, які будуть користуватися гарячою водою, та технічні особливості приміщення. Але велика різноманітність моделей цих пристроїв в інтернет-магазині Romstal дозволяє підібрати оптимальний варіант для будь-яких умов.