0

Особливості зливу води з бойлера

Водонагрівальні установки давно стали невід’ємною частиною життя людини. Власники цих пристроїв стають повністю незалежними від централізованого ГВП. Бойлери допомагають заощадити на комуналці. Адже за наявності такого пристосування не потрібно чекати, доки стече холодна вода й піде теплий потік. Цей плюс ще актуальніший в умовах регулярного підвищення вартості комунальних послуг.

Будь-який водонагрівач слід регулярно обслуговувати, інакше не уникнути засмічення бака накипом, корозії металевої оболонки ТЕНа. Останнє може призвести до виникнення пробоїв на корпусі, коротких замикань. Для здійснення ТО необхідно виконувати злив рідини з бака.

Як можна злити воду з бойлера?

Перед перерахуванням способів видалення рідини слід розібратися з будовою водонагрівача. Він складається з таких основних частин:

 • бака для набору води — ємність оброблена ефективною теплоізоляцією;
 • зовнішньої декоративної обшивки;
 • контрольного датчика;
 • температурного регулятора;
 • ТЕНа з магнієвим анодом — запобігає утворенню накипу на металевій оболонці нагрівального елемента;
 • трубки для набору води з ХВП для підігріву;
 • виведення гарячої рідини;
 • потокогасника, що перешкоджає змішуванню гарячої та холодної води.

Останній прилад сприяє затриманню прохолодних водяних шарів у нижній частині бака. Це дозволяє безперервно використовувати теплу воду при одночасному наборі рідини з централізованої системи холодного водопостачання. Застосовується як у бойлерах із сухим ТЕНом, так і з мокрим нагрівальним елементом.

Злив рідини з бака здійснюється через патрубок для набору водяної маси. Щоб користувач не сплутав цю трубку з виведенням гарячої води, виробники маркують елементи. Патрубок для набору рідини позначається блакитною прокладкою. Виведення гарячої водяної маси маркується червоним кольором.

Злив води при класичному підключенні

Цей тип підключення передбачає наявність між водонагрівальним приладом та запобіжним клапаном трійника з краном. Такий варіант не потребує застосування будь-яких інструментів. Алгоритм зливу:

 1. Здійснюють відключення водонагрівача від мережі.
 2. Перекривають вентиль подачі холодної води.
 3. Виконують злив рідини через змішувач. При цьому вентиль теплої води слід залишати відкритим для забору повітря.
 4. Надягають шланг на зливальний кран і здійснюють спуск рідини, що залишилася.

Після стікання води слід закрити відсічний кран. Якщо вода стікає повільно, необхідно видалити шланг із точки виходу гарячої рідини. Це сприятиме кращому попаданню повітря всередину ємності. Такий лайфхак діє в бойлерах Atlantic, Romstal Habitat, Tesy та інших відомих марок.

Злив води з установки з парою трійників

Водонагрівачі, обладнані на точках введення та виведення рідини такими фітингами, слід спустошувати згідно з таким порядком дій:

 1. Перекривається вентиль на вході води всередину водонагрівача.
 2. Одягається шланг для зливу.
 3. Відкривається змішувач із метою скидання тиску всередині бака. Паралельно видаляються залишки рідини в трубці.

Далі необхідно направити шланг у каналізацію або заздалегідь підготовлений посуд. Потім на трійнику відкривається вентиль подачі повітря.

Сантехник и инструмент

Видалення рідини при спрощеному методі підключення

Цей спосіб під’єднання простий лише для працівника, який займався установкою водонагрівача. Власник у цьому випадку зіткнеться з безліччю незручностей. Порядок зливу води при цьому варіанті приєднання такий:

 1. Перекривається подача рідини всередину бака.
 2. Відкривається змішувач і здійснюється спуск гарячої води зі шланга.
 3. Встановлюється у відкрите положення прапорець запобіжного клапана. Після цього відбувається злив рідини в підключену до каналізації ванну, умивальник або окрему ємність.

Процедура, здавалося б, нескладна. Складність полягає в дуже тривалому періоді зливу. Така вада зумовлена недостатнім об’ємом повітря, що потрапляє всередину бака через змішувач. Останній пропускає вкрай малу кількість повітряної маси. Труднощі можна вирішити шляхом зняття патрубка виведення нагрітої рідини. Трубку слід відкручувати обережно, щоб не пошкодити різьблення.

Злив води екстреним шляхом

При поломці скидного клапана чи необхідності спустошення бака в прискореному режимі можна застосувати такий алгоритм процесів:

 1. Перекрити ХВС. У разі відсутності вентиля подачі рідини всередині водонагрівача слід закрити кран на вході в житло.
 2. Відкрийте клапан виходу гарячої води. Відбувається вирівнювання внутрішнього тиску із зовнішнім. Після цього закривають вентиль.
 3. Підготувати ємність прийому рідини (якщо під бойлером відсутня ванна).
 4. Викрутити патрубок для теплої води.
 5. Викрутити трійник, оснащений скидним клапаном.

Метод працює для водонагрівачів Тесі, Ромстал Хабітат, Атлантик та інших авторитетних виробників. Застосовувати цей спосіб рекомендується лише за неможливості реалізації інших варіантів. Якщо потрібно зупинити потік води, слід перекрити надходження всередину бака повітря.

Повний злив рідини з бойлера

Жоден із наведених вище методів не гарантує повного видалення води з внутрішнього простору водонагрівача. У баку після зливання залишається невелика кількість водяної маси з осадом. Щоб усунути залишок, потрібно виконати такий алгоритм дій:

 1. Вивести основну частину води, застосувавши один із наведених вище варіантів.
 2. Демонтувати декоративну кришку в нижній частині бойлера. Знімати потрібно обережно, попередньо від’єднавши дроти світлового індикатора.
 3. Вимкнути електропроводку. Щоб не заплутатися при зворотному приєднанні, слід зробити фото поточного положення дротів.
 4. Відкрутити фланець, що є опорою для ТЕНа. Відкручувати гайки необхідно, поступово послаблюючи кожну з них. Коли почнуть просочуватися залишки води, треба дати їм стекти в умивальник, ванну або окрему посудину.
 5. Витягти нагрівальний елемент. Робити це треба обережно, щоб не пошкодити металевий кожух і внутрішнє облицювання бака.

Важливо враховувати, що ТЕН може обростати накипом. Тоді витягувати його буде важче. В таких випадках нагрівальний елемент слід виймати, рухаючи ліворуч та праворуч.

Коли потрібно повністю видаляти воду з бойлера?

ТЕН із накипом

Повне спустошення водонагрівача може знадобитися в таких випадках:

 • пристрій встановлений усередині житла, яке не експлуатується протягом зимового періоду;
 • рідина, що виходить з водонагрівального пристрою, включає пісок, бруд, домішки;
 • бойлер підлягає ремонту, обслуговуванню чи чищенню;
 • магістраль водопостачання відключили, а в будинку терміново потрібна тепла вода.

Повне зливання здійснювати не рекомендується під час дії гарантійного періоду. Інакше сервісний центр може відмовитися безкоштовно обслуговувати пристрій. Також бойлери Romstal Habitat, Tesy, Atlantic та інших марок немає потреби спустошувати повністю при використанні всередині теплого приміщення.

Чи варто здійснювати самостійне зливання рідини з бойлера?

При коректному приєднанні водонагрівача до магістралі водопостачання виконання цієї операції не повинно викликати значних труднощів. З цією процедурою впорається навіть людина, далека від сантехнічної сфери. Іноді при зливі може навіть не знадобитися застосування будь-якого інструменту.

Але якщо власник бойлера все ж таки сумнівається у власних силах, варто звернутися за допомогою до фахівців спеціалізованого сервису (наприклад, відвідавши онлайн-майданчик romstal.ua).