єВідновлення

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

актуальні підбірки товарів

ексклюзивні пропозиції і промокоди

знижки на продукцію

унікальні пропозиції для підписників

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Допоможемо вам підібрати товар

Як вибрати електроконвектор?

Електричний конвектор — це побутовий обігрівач, який регулює температуру приміщення за допомогою конвекції повітря. Холодне повітря має більшу масу, ніж тепле, тому нагріте піднімається вгору, а після охолодження — опускається вниз. Через нижню решітку конвектора надходять холодні повітряні маси, і після нагрівання вони піднімаються вгору. Коли повітря встигає охолонути і знову опускається, воно знову проходить через решітку — і цикл повторюється.

Завдяки такій простій і ефективній системі електроконвектори стали дуже затребуваними. Крім електричних, існують також водяні і газові конвектори.

Переваги електроконвекторів

Переваги електричних конвекторів полягають у таких моментах:

 • Ефективність роботи — електроконвектори відмінно справляються зі своїм основним завданням — нагріванням повітря.
 • Простота під час монтажу — для встановлення електричного конвектора немає потреби в тривалих і складних будівельних роботах. Більшість моделей встановлюється або на стіні, або на підлозі.
 • Можливість обігріву невеликих споруд — пристрої актуальні для таких будівель, як торговельні павільйони, пости охорони та інші місця, де немає альтернативних нагрівальних приладів. Також обігрівачі добре підійдуть для дачних будинків, які люди відвідують восени або взимку тільки у вихідні дні.
 • Відсутність шуму і пилу.
 • Відсутність пересушування повітря — електричні конвектори, на відміну від обігрівачів з відкритим типом спіралі, не сушать повітря.
 • Компактність і легка вага — ці характеристики дозволяють без особливих труднощів переносити прилад з одного місця на інше.
 • Відсутність перегріву корпусу — корпус не нагрівається більше 60 градусів.

Окремою перевагою є велика різноманітність моделей. Деякі з них можуть запропонувати додаткові корисні функції, наприклад, точне регулювання температури, програмування режимів і інтеграцію із системою «Розумний будинок».

Як підібрати потужність конвектора?

У різних електроконвекторів різна потужність, і щоб ефективно вибрати пристрій, потрібно звернути увагу на площу приміщення, що обігрівається. Оптимальними пропорціями будуть такі варіанти:

 • для площі 10-15 кв. м — 1 кВт;
 • для площі 15-20 кв. м — 1,5 кВт;
 • для площі 20-25 кв. м — 2 кВт;
 • для площі 25-30 кв. м — 2,5 кВт;
 • для площі 30-35 кв. м — 3 кВт.

Показники наведені для стандартної кімнати, у якій висота стелі становить 3 м, а температура комфорту — 19 градусів.

Типи нагрівальних елементів

Типи нагрівачів

Є такі нагрівальні елементи електричних конвекторів:

 • Голчасті — виконані з діелектричного матеріалу у вигляді пластини, до кожної площини якої кріпляться теплоізоляційні нитки з хромонікеля. Конвектори з голчастим типом елементів мають найбільше значення нагріву і найменшу інерцію тепла, через що дуже швидко нагріваються й остигають. У зв’язку з вразливістю до потрапляння вологи категорично не рекомендується ставити ці прилади у ванній кімнаті.
 • Трубчасті — являють собою спеціальну кварцову трубку, яка заповнена теплопроводним ізолятором. Необхідна питома потужність передається за допомогою ніхромової нитки певного опору. Такі електричні конвектори можна ставити в санвузлах та ванних кімнатах, але вони повинні розташовуватися за метр від джерела вологи.
 • Монолітні — працюють за рахунок ніхромової нитки з діелектричним наповнювачем, розташованої в алюмінієвому корпусі. Під час нагрівання або охолодження всі комплектуючі моноліту розширюються і звужуються одночасно, і це допомагає уникнути мікротріщин. Монолітні електроконвектори дуже ефективні, але їхня ціна відчутно вище, ніж у приладів з іншими видами нагрівальних елементів.
 • Комбіновані — такі типи нагрівальних елементів — це поєднання трубчастого типу з інфрачервоним випромінюванням. Завдяки своїй конструкції вони можуть швидко нагріти приміщення без великих витрат електроенергії.

Під час вибору пристрою обов’язково вивчайте технічні характеристики і звертайте увагу на нагрівальний елемент. Також продумайте, як впишете прилад у дизайн приміщення. Наприклад, для деяких типів конвекторів передбачені спеціальні рамки, що несуть естетичну функцію.

Типи керування

Виокремлюють такі типи керування:

 • механічне — поступово пристрої із цим типом керування втрачають популярність, проте існує думка, що вони більш стійкі до потрапляння вологи, перепадів напруги і перегрівання;
 • електронне — популярний вид пристроїв, який більшість споживачів вважає зручнішим, ніж механічний.

Під час вибору типу керування конвекторів орієнтуйтеся на потреби і бюджет.

Типи термостатів

Електроконвектори

Механічний термостат є бюджетним варіантом, який застосовується в різних видах кліматичної техніки. Електронний прилад більш ефективний, тому що дозволяє з високою точністю керувати температурним режимом.

Рекомендації щодо встановлення

Щоб із встановленням і експлуатацією обладнання не виникало проблем, вивчіть такі поради:

 • не потрібно монтувати електричний конвектор поруч із легкозаймистими предметами;
 • між розеткою і пристроєм має бути відстань мінімум 10 см;
 • перед встановленням перевірте приміщення на предмет наявності джерела протягу, бо він може створити дисбаланс у температурному керуванні;
 • якщо приміщення має високу вологість, необхідно встановлювати прилади з класом захисту IP21 (в основному це монолітні або трубчасті електроконвектори);
 • якщо в майбутньому збираєтеся переміщати пристрій, переконайтеся в наявності захисту від перекидання;
 • не використовуйте електричний конвектор у якості вішалки для одягу або рушників.

Електричний конвектор — це складний і в ряді випадків не найдешевший пристрій. Перед покупкою обов’язково вивчіть технічні характеристики, а також інструкцію з експлуатації, яка йде з ним у комплекті.

Допоможемо вам підібрати товар

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.