Ізоляція для труб: користь і особливості вибору

Прокладка трубопроводу (як зовнішнього, так і внутрішнього типу) є досить складним процесом, що вимагає ретельного розрахунку. Однак важливими моментами вважаються не тільки монтаж і проектування системи, але і захист трубопроводу від механічних впливів і енерговитрат.

Вирішити дану проблему допоможе ізоляція для труб, яка виконує захисну функцію. При цьому вибір трубної ізоляції також вимагає певних знань і навичок, що мають принципове значення в процесі установки.

Особливості та призначення трубної ізоляції

Трубна ізоляція

Ізоляція труб може застосовуватися з різними трубопроводами, включаючи:

 • труби водопостачання (холодного і гарячого видів);
 • вентиляційні системи та системи кондиціонування;
 • холодильне обладнання.

Також конструкції задіюються для утеплення покрівлі, фасадів і стін. В даному випадку мова йде про ізоляцію в рулонах і пластинах. Використання даних конструкцій є найважливішим моментом, що забезпечує захист трубопроводу.

Ізоляція допомагає запобігти:

 • механічні ушкодження;
 • утворення корозійних процесів в зовнішньому трубопроводі;
 • втрати теплових показників і промерзання труб;
 • утворення конденсату в каналах вентиляції;
 • запотівання холодних водопровідних труб.

Механічні пошкодження особливо страшні для зовнішнього трубопроводу, де неможливо забезпечити постійний контроль за ситуацією. Щоб вирішити проблему, допомагають захисні системи з металу та інші елементи ізоляції.

Корозія може розвиватися не тільки при верхній прокладці системи внаслідок опадів, але і у випадку з вентиляційними системами, які схильні до утворення конденсату. Також ізоляція здатна позбавити від запотівання труб водопроводу з подачею холодної води.
Що стосується опалення та гарячого водопостачання, ізолюючий шар допоможе уникнути енерговитрат і захистить комунікації від промерзання і виходу з ладу.

Різновиди ізоляції труб

Говорячи про різновиди теплоізоляції, варто згадати конструкції з таких матеріалів:

 • спіненого каучуку;
 • спіненого поліетилену.

Ізоляція зі спіненого каучуку використовується для захисту охолоджувальних і вентиляційних систем, каналізаційних труб і холодного/гарячого водопроводу. Вона також застосовується для опалювальних систем, характеризуючись пористою структурою з безліччю дрібних осередків. Матеріал не пропускає вологу і славиться високим ступенем пожежної безпеки.

Спінений поліетилен задіюється для створення трубної ізоляції, яка представляє собою трубки різного діаметру з розрізом уздовж всієї довжини. В основі таких захисних засобів — поліетилен високого тиску, що забезпечує теплоізоляцію для труб опалювальної системи, холодного і гарячого водопостачання.

Серед переваг матеріалу варто назвати тривалий термін служби, простоту установки і хороші показники гнучкості. Завдяки поздовжньому розрізу кожух просто надівається на труби, після чого додатково фіксується комплектуючими елементами або спеціальним клеєм.

В якості окремого виду слід виділити теплоізоляційний циліндр. Це універсальна теплоізоляція, яка може додатково покриватися шаром алюмінію. Циліндри виготовляються з пінополіуретану або базальтової вати.

Рулонні вироби не тільки застосовуються для захисту трубопроводу, але також забезпечують теплоізоляцію фасадів будівель, стін і даху за допомогою укладання та подальшої обробки облицювальним матеріалом.

Крім цього, для продовження терміну служби трубопроводу задіюється захисна гофрована труба, що носить назву «пешель». Вона використовується для комунікацій гарячого і холодного водопостачання та опалювальних систем.

Пешель часто виготовляють з ПВХ синього або червоного забарвлення. Синя гофра застосовується з холодними трубами, тоді як конструкція червоного кольору підходить для гарячого трубопроводу. Використання гофрованого захисту допомагає уникнути деформації труб при механічних тисках і ударах і утворення конденсату.

Переваги ізоляції труб

Захищаючи зовнішні труби і внутрішній трубопровід ізолюючим шаром, ви можете розраховувати на:

 • збільшення терміну служби опалювальних систем, а також газових і водопровідних комунікацій;
 • коректну роботу системи вентиляції та каналізаційних каналів;
 • мінімальний показник втрат тепла в опалювальних трубах;
 • зниження рівня шуму в каналізаційних і вентиляційних системах;
 • комфортну і безпечну експлуатацію при будь-якій погоді.

Всі ці показники забезпечуються за рахунок технічних характеристик ізоляційних матеріалів і їх продуманій конструкції.

Як вибрати трубну ізоляцію?

При виборі теплоізоляції для труб слід звертати увагу на такі моменти:

 • цільове призначення трубопроводу;
 • місце прокладки труб;
 • габарити і довжина комунікацій.

З урахуванням цих критеріїв визначається оптимальний матеріал для захисту водопроводу або вентиляційного каналу.

За цільовим призначенням трубопровід можна розділити на труби для холодного водопостачання, гарячого водопостачання, повітропроводів в системах вентиляції, холодильних установок.

Прокладка комунікацій здійснюється всередині стін або під землею. Також це може бути зовнішнє розміщення і трубопровід в підвалах. Місце прокладки впливає на вплив зовнішніх чинників. При зовнішньому розміщенні трубопроводу варто забезпечити додатковий захист від механічних впливів і опадів.

Для зовнішньої установки обов'язково слід використовувати комплектуючі матеріали, які будуть гарантувати надійну фіксацію ізоляційних виробів. Діаметр особливо важливий при виборі трубної ізоляції з поліетилену. Показники довжини впливають на кількість необхідного захисного матеріалу.

Вибираючи товар, також враховуйте робочі характеристики конкретного матеріалу. Пінополіуретан витримує вплив аномально низьких температур і справжньої спеки, не руйнуючись при діапазоні від -180 до +200 градусів Цельсія. Також він не промокає, що дозволяє називати його ідеальним ізоляційним матеріалом для зовнішнього трубопроводу і комунікацій під грунт.

Перевагою каучуку називають екологічність, збереження форми і високу міцність, що робить конструкції з нього довговічними (служать близько 20 років). Спінений поліетилен відрізняється доступністю і стійкістю до зовнішніх впливів.

Як вибрати клей для теплоізоляції?

При покупці товарів для трубної ізоляції особливу увагу варто приділити вибору клею, який скріплює окремі компоненти і забезпечує фіксацію захисних матеріалів. Щоб придбати якісний і надійний варіант, варто врахувати такі чинники:

 • паропроникність — чим краще показник, тим менше конденсату буде утворюватися на зовнішній частині труб;
 • адгезія — від неї залежать міцність кріплення і швидкість схоплювання на поверхні;
 • морозостійкість — стійкість до морозів забезпечить надійну фіксацію навіть в зимовий період, а також запобіжить деформацію теплоізоляційного матеріалу в місцях стиків;
 • пластичність — завдяки цим показником ви зможете мінімізувати витрати на клей, так як матеріал буде наноситися тонким шаром.

Сьогодні виробники пропонують клей, виготовлений на основі різних матеріалів і в різноманітній консистенції, включаючи суху суміш і розчин.

Оптимальним варіантом буде K 414 від італійського виробника K-FLEX. Це однокомпонентний клеючий засіб, створений на основі поліхлоропренового каучуку, який поставляється в банках об'ємом в 0,5, 0,8 і 2,6 л. Товар ціниться відмінними робочими показниками при помірній ціні і підходить для роботи з теплоізоляцією з різними матеріалами.

Захисні маскувальні системи

Також варто згадати захисні системи для труб, які виготовляються з металу з додатковою стійкістю до впливу вологи. Такі маскувальні системи призначені для:

 • захисту від опадів, сонця і інших примх природи;
 • забезпечення збереження теплових показників в опалювальних системах;
 • захисту труб від ударів і падінь в процесі транспортування.

Їх використання також допомагає згладити температурний перепад між навколишнім середовищем і наповненням трубопроводу. Це дозволить зберегти температуру теплоносія в процесі його проходження з комунікацій як всередині стін, так і зовні будівлі. Також до елементів маскувальних систем відносять:

 • настінні розетки;
 • звукоізолюючі короби;
 • декоративні накладки.

Кожен з елементів виконує не тільки декоративну, але й практичну функцію, підвищуючи комфорт при експлуатації трубопроводу і теплоізоляції для нього.

У нашому інтернет-магазині ви знайдете кращі товари для ізоляції труб, які зможете придбати за розумною ціною. Вся продукція поставляється з гарантією якості і відповідним сертифікатом від виробника. Товари можна придбати віддалено на сайті romstal.ua або в одному з стаціонарних магазинів. Наші кваліфіковані співробітники проконсультують по будь-якому питанню і допоможуть в первинних розрахунках обсягів необхідного матеріалу. Доставка замовлення здійснюється в будь-який регіон України.