Як вибрати занурювальний насос?

Подача води в будинки доступна не у всіх районах через відсутність системи водопостачання. У таких випадках потрібні спеціальні насоси, щоб вода піднімалася з колодязів і перекачувалася в водопровід. Хороший водяний насос дає різні переваги, але найголовніше, що він дозволяє швидко і безкоштовно отримувати воду з власного джерела: свердловини аба озера, джерела, ставка.

Насос – найкращий варіант для відкачування води з великої глибини. Такий насос дуже міцний і надійний в порівнянні з гідрофором. Він може використовуватися як для домашнього, так і для промислового, сільськогосподарського або комерційного використання.

Що таке глибинні насоси та як вони працюють

Погружной дренажний насос використовується для зливу води або для перекачування чистих або стічних вод, для зрошення і для проточної води в будинку, де немає водопровідної мережі. Як випливає з назви, насос занурюється в рідину, що перекачується, яка також виконує роль охолодження насоса. У корпусі насоса використовується герметичний двигун, який потужно перекачує воду на поверхню. Глибинні насоси вертикально занурюються в воду і за допомогою ротора з приводом від двигуна виштовхують рідину з потужної відцентровою силою на поверхню у вигляді сильного струменя.

Насос рекомендується тим, хто живе в приватному секторі, він буде ідеальним вибором, особливо якщо ви доглядаєте за садом, який необхідно періодично поливати. Насос без будь-яких зусиль відкачає на поверхню воду з підземних джерел.

Складові насосу

Принцип роботи занурювальних насосів простий і не вимагає великої кількості компонентів для нього. Насос включає в себе корпус – зовнішній елемент, який захищає двигун зсередини разом з іншими елементами ущільнювачів та компоненти, які регулюють тиск, а саме зворотний клапан. Двигун, який керує всім процесом, може бути радіальним або гвинтовим. Звичайно, насос також оснащений насадками, які дозволяють приєднувати шланги або водопровідні труби, які виходять назовні і переносною ручкою.

Як обслуговувати занурювальний насос

Для того, щоб занурювальний насос прослужив в домашньому господарстві довгий час, обов'язково потрібно правильно його встановити і використовувати відповідно до технічних вимог. Також своєчасні перевірки допоможуть запобігти вихід обладнання з ладу. Можливо, найбільш важливим кроком є перевірка перед зануренням насоса в рідину, щоб виключити можливість потрапляння води всередину, що може викликати коротке замикання двигуна. Це дозволить уникнути небажаних аварій. Потім переконайтеся, що під час роботи насос знаходиться у воді, щоб уникнути холостого ходу.

Після певного періоду експлуатації (зазвичай зазначеного в керівництві користувача) насос потрібно ретельно перевірити. Він відключається від джерела живлення, після чого його основні компоненти перевіряються і замінюються, якщо на ньому виявляються ознаки зносу. Не забудьте поміняти масло, якщо цього вимагає тип насоса, після чого перевірте насос на поверхні, зануривши його в воду, щоб перевірити роботу нових компонентів, які ви замінили.
Інша проблема в роботі заглибних насосів може полягати в замерзанні води. Отже, з приходом зими подбайте про те, щоб вивести насос з експлуатації і використовувати його, коли дозволяють температурні умови.

Занурювальний насос vs гідрофорний

Вибір насосу замість гідрофорного в першу чергу продиктований глибиною джерела води. Занурювальні насоси, наприклад, набагато ефективніше, коли джерело води знаходиться на глибині більше 8 м, в іншому випадку рекомендується встановити гідрофор. Ці насоси мають різні принципи роботи. Гідрофор працює, всмоктуючи воду, на відміну від насосу, який виштовхує воду на поверхню. Це також пояснює перевагу насосів при подачі води на поверхню з великої глибини. Більше того, ми вже згадували, що занурювальний насос тоне під водою, на відміну від гідрофорного, який розташований на поверхні.

Насос має здатність до самонаповнення в порівнянні з гідрофором. Таким чином ви позбавитеся від зайвих клопотів і не будете звертатися до професіонала, як у випадку з гідрофором.
На цьому переваги насосу не закінчуються. Було показано, що його вихід на 30% вище, ніж у гідрофора, що призводить до створення більш високого тиску при тому ж споживанні енергії. З точки зору рівня шуму, то в цьому поєдинку перемагає також погружной насос, так як він розташований на великій глибині, що робить його набагато тихішим.

Типи занурювальних насосів

Занурювальні насоси можна класифікувати за різними критеріями. Існує кілька типів, які задовольняють потреби користувачів в залежності від видобутої води, її чистоти, глибини, на якій працюють насоси і їх характеристик, технологій, які вони використовують, а також джерела живлення.

Звичайно, диференціація на цьому не закінчується. Завдяки впровадженню нових технологій глибинні насоси стають все більш сучасними пристроями, з кожним днем поліпшують свою продуктивність. Виробники стурбовані економічною ефективністю, що призвело до появи на ринку екологічно чистих занурювальних насосів на сонячній енергії.

Занурювальні насоси в залежності від джерела води

Перший критерій, по якому ми можемо класифікувати глибинні насоси - це джерело води, в якому вони будуть використовуватися для перекачування. Більшість з них вводяться в їх власні колодязі, але є також колодязі, використовувані для поверхневих вод. Різниця між двома типами полягає в тому, що насоси, використовувані в колодязях, фіксуються і використовуються з одного і того ж місця протягом тривалих періодів часу, в той час як другий тип, для поверхневих вод, може використовуватися для декількох застосувань, при цьому насоси сконструйовані таким чином, щоб їх можна було легко переміщати.

Занурювальні насоси свердловин

Цей тип насоса вставляється глибоко, щоб виштовхнути воду на поверхню з потоком, досить хорошим для подачі в будинок, для проведення поливу або інших робіт. Коли ви хочете вибрати занурювальний свердловинний насос, ви повинні враховувати максимальну висоту потоку. Це дуже важливо, особливо якщо насос також буде використовуватися для системи зрошення. У цьому випадку перед покупкою оцініть потік води, який вона може вивести на поверхню, щоб її було достатньо для цього виду діяльності.

Занурювальні насоси для поверхневих вод

Інший тип занурювальних насосів - це насоси для поверхневої води. Вони корисні, якщо поблизу є озера, ставки або інші водойми, з яких ви можете набирати воду. На відміну від колодязних насосів, останні мають здатність перекачувати великі обсяги води за короткий час і використовуються в основному для промислової діяльності. Занурювальний поверхневий водяний насос може нагнітати в десять разів більше води, ніж свердловинний, за той же час. Однак вони не підходять для виштовхування води з великої глибини, як, наприклад, насоси свердловин.

Занурювальні насоси в залежності від чистоти води

Занурювальні насоси - це пристрої, які можна класифікувати за чистотою води, яку вони перекачують. Таким чином, якщо свердловини зазвичай дозволяють транспортувати чисту воду, колодязі для поверхневих вод, які змушені виштовхувати воду з озер або ставків, можуть працювати в брудній воді. Також в цю класифікацію ми можемо включити пристрої, що перекачують гній, оснащені подрібнювачем.

Занурювальні дренажні відстійники

Занурювальні дренажні відстійники використовуються для відкачування води з колодязів, для побутового споживання або для зрошення. Вони поводяться відповідно до вимог, якщо домішки в воді незначні. Більшість виробників вказують тип води, яку можуть обробляти насоси, тому ми рекомендуємо вам уважно прочитати специфікації перед покупкою. Якщо відкачувана вода містить домішки, що перевищують допустиму межу, насос може бути пошкоджений.

Занурювальні дренажні насоси

Якщо ви знаєте, що очищена вода містить домішки, відкладення і залишки, які добуваються безпосередньо з ставків або озер, рекомендується вибрати глибинні насоси для стічних вод, оскільки це обладнання, спеціально розроблене для вилучення жорсткої води. Це корозійностійкі вироби, здатні перекачувати воду з більш високими відкладеннями.

Занурювальні насоси для стічних вод з подрібнювачем

Остання категорія насосів в класифікації по чистоті води - це глибинні насоси для стічних вод з подрібнювачем. Вони використовуються для брудної води з високим вмістом домішок. Його можна використовувати для подрібнення залишків від септиків або туалетів. Також їх можна використовувати в сільському господарстві, будівництві або для водних місць, де є великі тверді включення.

Занурювальні насоси по режиму роботи

Інша класифікація насосів проводиться відповідно до їх технічних характеристик і режиму роботи. Наприклад, деякі з них можна використовувати в промислових масштабах, оскільки вони можуть видаляти великі обсяги води за короткий час. Цей тип можна використовувати для зливу рідини від паводків. З іншого боку, гвинтові насоси підходять для установки в колодязі. Для того, щоб зробити правильний вибір, бажано знати деякі деталі про кожен тип.

Насос занурювальний з ежектором

Ежекторні глибинні насоси відрізняються підвищеним тиском, з яким виштовхують воду на поверхню. Вони особливо практичні при перекачуванні рідин з високою в'язкістю. Так що їх можна використовувати у ванних кімнатах або на кухнях, які перебувають в цокольних приміщеннях.

Занурювальний турбінний насос

Турбінні глибинні насоси забезпечують підвищений робочий тиск, що рекомендується для дуже глибоких свердловин. Переваги багатоступінчастого насосу, велика висота потоку, підвищений робочий тиск і велика витрата води, успішно рекомендуються для обслуговування будинків і іригаційних систем.

Плавучий занурювальний насос

Плавучі глибинні насоси бувають двох типів:

  1. Поверхневі, які працюють за рахунок центрифугування. Вони дуже ефективні для транспортування великих обсягів води з різних басейнів або контейнерів. Їх також можна використовувати для поливу чистою водою з найближчого джерела води.
  2. Друга категорія плавучих занурених насосів відноситься до глибинних, корисних для будинку.

Насос занурювальний з реле тиску

Цей тип насосу може використовуватися в гідрофорной системі, якщо відстань від насоса до обслуговуваного місця велика. Реле тиску - це електронна система, яка регулює робочий тиск насоса.

Як вибрати занурювальний насос?

Щоб правильно вибрати занурювальний насос для своїх потреб, він повинен відповідати певним вимогам. Спочатку ви повинні забезпечити необхідний вам потік води. Не менш важлива глибина, на яку він буде занурений, але також і відстань від того місця, де ви хочете перенести воду. І останнє, але не менш важливе: візьміть до уваги наведену вище класифікацію, вибравши найкращий насос для відкачування чистої або брудної води.

При виборі занурювальних насосів потрібно брати до уваги тип самого використання. Їх можна використовувати для забору води з різних ємностей, водойм або басейнів, для видалення відходів з ванних кімнат, ям, озер і ставків з рослинністю.

Безпечна робота цих пристроїв вимагає інших критеріїв вибору, таких як джерело живлення, температура рідини, що перекачується, кислотність води або тиск в точці споживання.

«Ромстал Україна» пропонує широкий асортимент заглибних насосів, які відповідають вашим потребам, ви можете знайти їх ТУТ.