Найбільш поширені проблеми з бойлером

Бойлери - це водонагрівачі для побутових потреб, які допомагають нам отримувати гарячу воду саме тоді, коли вона нам потрібна. Вони можуть зберігати гарячу воду для задоволення потреб сім'ї. Звичайно, вони різняться в залежності від виробника, обсягу, способу установки. При покупці бойлера ми будемо враховувати кілька факторів: кількість обслуговуваних людей, що використовується паливо, витрата води або спосіб приготування гарячої води.

Більшість віддають перевагу електричним бойлером, сучасним виробам, які швидко нагрівають воду за допомогою ТЕНів. Переваги використання електричного бойлера очевидні. Вони прості в установці і мають велику витрату води за рахунок обсягу. Варто відзначити, що електричний бойлер не вимагає димоходу або вихлопних труб, а тільки розетку для його підключення. Як ми вже знаємо, електрику більш поширене, ніж газ. Ось чому такий продукт - правильний вибір для тих, у кого є вдома в більш віддалених місцях. Вони відрізняються довгим терміном служби і простотою обслуговування, а також простотою діагностики і ремонту.

Бойлера вигідні завдяки сучасним технологіям, представляючи правильне рішення для вашого будинку незалежно від сезону. Новинки оснащені регульованим термостатом, за допомогою якого можна встановити оптимальну робочу температуру. Залежно від пори року, коли він тепліше або холодніше, ми відчуваємо потребу в воді різної температури при прийнятті душу або ванни. Сучасні бойлери забезпечують ідеальну температуру кожен раз, коли ви використовуєте гарячу воду.
Однак, як і вся техніка, бойлера з часом можуть мати різні труднощі і збої в роботі. У цій статті ми обговоримо, які проблеми найчастіше виникають при роботі бойлера, а також як правильно обслуговувати пристрої, щоб уникнути або відстрочити виникнення несправностей.


Найбільш поширені проблеми з бойлером

Оскільки бойлер складається з декількох незалежних частин, існує ймовірність того, що несправності в роботі приладу можуть бути викликані будь-який з них. У наступних рядках ми обговорюємо такі проблеми, як відмова термостата, накопичення мінералів (накипу) на складових або витоку води з кранів.
Залежно від палива, яким харчується бойлер, можуть виникнути різні пошкодження. В електричних бойлерах ми стикаємося з проблемами, викликаними коливаннями напруги, в той час як в дров'яних бойлерах цілком можливо, що вони виникають через відкладення золи після спалювання.
несправність термостата
Як я вже сказав вище, сучасні бойлера управляються термостатом, який регулює температуру води відповідно до потреб користувача. Якщо ми помітимо, що вода більше не досягає бажаної температури, ми можемо зіткнутися з однією з поширених проблем -поломка термостата. Рекомендуємо скористатися послугами фахівця. Він точно визначить проблему і вкаже найбільш відповідне рішення.

Жорстка вода

Жорстка вода - ще одна проблема, з якою може зіткнутися бойлер. Це пов'язано з вмістом в ньому твердих мінералів, таких як солі кальцію і магнію. Мінерали відкладаються в контурі і на складових бойлера і негативно впливають на роботу приладу. Бойлер більше не буде нагрівати воду до потрібної температури. Щоб уникнути проблем, викликаних жорсткою водою, ми рекомендуємо встановити установку для пом'якшення води.

Накопичення вапняку на нагрівальному елементі

Вапняк, відклався на нагрівальному елементі котла, - ще одна часто зустрічається проблема. Він наноситься шарами, згодом окаменея і не даючи воді нагрітися до бажаної температури. Відкладення теплостійкого вапняку також можна виявити за дивних звуків, що виходить з нижньої частини котла.

Накопичення вапняку на магнієвий анод

На магнієвий анод може також осісти вапняк. Це та деталь, яка захищає бойлера від корозії. Скам'янілий вапняк не дозволить анода виконувати своє завдання, що призводить до корозії резервуарів. І в цьому випадку шуми усередині будуть ознаками наявності вапняку. Щоб переконатися в ефективності бойлера, рекомендується проводити заміну магнієвого анода максимум раз на два роки.

Пошкодження клапанів і прокладок

Якщо ви виявите дефекти клапанів і прокладок, дуже можливо зіткнутися з протіканням води. Це може викликати різну корозію компонентів бойлера і їх вихід з ладу. Також капає вода знижує тиск в бойлері, що безпосередньо впливає на його роботу. Коротше кажучи, для досягнення заданих користувачем налаштувань буде потрібно більше палива. Бажано в разі пошкодження клапанів або прокладок викликати команду професіоналів, які подбають про їх безпечної заміни.

Зниження або збільшення тиску води

Як я вже сказав вище, тиск в бойлері дуже важливо для того, щоб він пропонував вам довгоочікуваний комфорт. Зниження або втрата тиску води в основному викликано витоками води. Також існує варіант виходу з ладу манометра. Якою б не була причина, вам потрібно діяти швидко.

Занадто швидке водяне охолодження

Немає нічого більш неприємного, ніж наявність холодної води в бойлері, коли вам потрібна гаряча вода. Таке швидке охолодження води може бути викликано тим, що датчик температури неправильно реєструє рівень нагріву води. Також обсягу води може не вистачити для ваших потреб. Якщо ви хочете більше гарячої води, але обсяг бака занадто малий, то бойлер, який нагріває воду миттєво, не зможе нагріти досить велика кількість води за дуже короткий час. Рішення - змінити бойлер на більш високу потужність (думаю: краще обсяг) або зменшити витрату води.

Відкладення іржі на резервуарі для води

Бак бойлера в багатьох випадках може бути пошкоджений відкладеннями іржі. Ця проблема могла поширитися і на інші металеві елементи бойлера. В цьому випадку необхідно замінити обладнання, інакше в баку можуть утворитися тріщини, що призведе до небажаних витоків і пошкодження бойлера. Часто перевіряйте бойлер на предмет ознак іржі. Це особливо характерно для старих бойлерів, навіть якщо вони покриті спеціальною фарбою.

Відкладення піску і землі в резервуарі для води

Вода, яка надходить в бойлер, завжди містить різні мінерали, а також пісок і землю з грунтових вод. Ці відкладення осідають в накопичувальному баці і впливають на робочий рівень бойлера. Це ускладнить нагрів води. Ви повинні використовувати фільтри, які запобігають потраплянню піску і землі в установку бойлера, інакше ці елементи зашкодять запобіжний клапан, основний компонент бойлера.

Перепади напруги

У разі електричних бойлерів перепади напруги викличуть проблеми, можливо, навіть серйозні. Як і будь-який електричне обладнання, схильне до перевантаження, бойлер ризикує спалахнути. В іншому випадку при занадто низькій напрузі пристрій може не працювати. Рекомендуємо встановити стабілізатор або ІБП.

Вихід з ладу ТЕНів

В електричному бойлері вода нагрівається за допомогою електронагрівача. Він швидко нагрівається, передаючи тепло воді. Є ймовірність, що саме цей повторний перехід від дуже високих температур до деяких холодним викличе проблеми в системі обігріву. Якщо ви відчуваєте, що вода не досягає потрібної температури, можливо, вийшли з ладу елементи, що відповідають за нагрів. Рекомендується замінити фахівцем.

Поради для більш тривалого використання

У наступних рядках дізнайтеся, які дії необхідно зробити, щоб бойлер прослужив вам довгий час.

  1. Правильний монтаж бойлера. Перший крок і один з найважливіших - це правильна монтаж. Якщо ви не викличете фахівця, який знає спосіб установки бойлера, ви можете мати нещастя пропустити важливий етап, який призведе до несправності приладу. Професійний монтажник виконає установку швидко і безпечно завдяки своєму досвіду.
  2. Вибір бойлера з розширеною гарантією. Гарантія теж грає важливу роль. Вирішивши купити бойлер, ви повинні бути впевнені, що на нього поширюється розширена гарантія. Таким чином, ви будете захищені від пізніших проблем. Відомі виробники довіряють якості своєї продукції, тому ви можете бути впевнені, що якщо вам дають гарантію на довгий час, бойлер буде надійним і прослужить довго. У разі виявлення будь-яких дефектів гарантія допоможе вам відремонтувати продукт без додаткових витрат. Умовою є дотримання режиму використання, рекомендованого виробником.
  3. Правильний підбір бойлера по точках споживання. Щоб насолоджуватися гарячою водою з вашого нового бойлера якомога довше, необхідно вибрати той, який підходить всім споживачам. Врахуйте кількість людей і необхідний обсяг води. Бажано мати окремий бойлер для кухні та побільше для ванної.
  4. Бережіть бойлер від екстремальних температур. Бойлер необхідно встановлювати в захищених місцях, щоб захистити їх від морозу або занадто високих температур. Тим, у кого на літній кухні стоїть бойлер, в холодні періоди рекомендується видалити з нього воду від води.
  5. Захист електричного бойлера від або збоїв із постачанням. Вище я згадав одну з найчастіших проблем з електричними бойлерами. Коливання і падіння напруги серйозно впливають на роботу, тому покупка ДБЖ або стабілізатора напруги позбавить вас від неприємностей.
  6. Відключення бойлера від розетки на час тривалого простою. Якщо ви не користуєтеся приладом тривалий час, рекомендуємо відключити його від мережі. Таким чином, він буде захищений від можливих пошкоджень, викликаних падіннями напруги або перевантаженнями.
  7. Використання фільтрів для труб підживлюють бойлер. Використання фільтрів має першорядне значення для запобігання проблем, які можуть бути викликані відкладенням накипу на трубах, підживлюють бойлер, і запобігання їх попадання в резервуар бойлера.
  8. Використання фільтру для пом'якшення води для водопроводу. І останнє, але не менш важливе: ми рекомендуємо використовувати пом'якшувач води для видалення накипу з жорсткою води. Таким чином, у нас не буде проблем з магнієвим анодом, ТЕНом або навіть трубами.

Правильна експлуатація

Тривала робота бойлера багато в чому залежить від того, як експлуатується прилад. Ми рекомендуємо дотримуватися наведених вище порад і приділяти належну увагу періодичним перевіркам. Фахівці з перших ознак дізнаються, в чому проблема, і проінформують вас, щоб ви змогли вжити заходів. Таким чином, такі дії, як очищення деталей (ТЕНа, змійовика, магнієвого анода), безумовно, продовжать термін служби бойлера. Сюди ж можемо включити превентивну закупівлю умягчителей, ДБЖ, стабілізаторів.