Застосування FV-панелей в офісній будівлі

Фотовольтажна або сонячна панель - об'єднання фотоелектричних напівпровідникових перетворювачів, частіше виготовлених з кремнію, які перетворюють енергію сонячного світла в постійний струм за рахунок явища фотоефекту. Зібрані з таких панелей системи - називають сонячними електростанціями, і вони стають все більш популярні останнім часом.

Для прикладу ефективності роботи подібних систем хочемо привести сонячну станцію, сумарною потужністю 9,5 кВт встановлену на даху і фасаді нашого центрального офісу (вул. Новокостянтинівська 4А)


Сонячна станція була встановлена 02.08.18, було встановлено 31 панель. 18.09.20 було додано ще 8 панелей. Робота станції забезпечує електричною енергією в першу чергу всіх споживачів другого поверху офісної будівлі разом з кав’ярнею. Залишок же, якщо він є, рівномірно розподіляється по інших поверхах офісу.


Склад системи.

    Складається встановлена сонячна станція з:
  • 39 фотоелектричних панелей - Talesun потужністю 250 Вт кожна
  • Інвертор - Fronius Symo 7.0-3-M
  • Розумний лічильник Fronius Smart Meter 63A-3За рахунок того, що інвертор має 2 MPPT контролери, система поділена на 2 поля(стрінга), 20 панелей встановлені на даху будівлі, це поле орієнтовано на південний захід.


11 панелей змонтовані на фасаді будівлі.


Та 8 панелей змонтовано на даху:


11 та 8 панелей орієнтовані в одному і тому ж напрямку – на південний схід. Постійний струм вироблений панелями перетворюється в змінний за рахунок інвертора Fronius.


Також, встановлений додатковий захист по сторонам постійного і змінного струму (AC\DC)

За допомогою даного інвертора також є можливість знімати статистику роботи системи, яку ми розглянемо нижче. Для розгляду ефективності роботи системи, хотілося б продемонструвати статистику за серпень місяць по виробленню електроенергії і покриття споживання будівлі.


На даному графіку можна побачити скільки електроенергії (в кВт * год) було вироблено щодня протягом серпня сонячної станцією. Так як ми не продаємо електричну енергію державі, та частина, що помічена «Енергія в мережу», насправді іде на потреби першого та третього поверхів офісу, а «Безпосередньо спожито» це навантаження другого поверху будівлі. Тому що саме на другий поверх підключена система


І порівняння виробленої та спожитої електроенергії з мережі. Як видно станція не може повністю покрити запит нашого офісу.


Загальна статистика виробництва за 2020 рік


Та загальне споживання за 2020 рік. Можемо побачити, що є різниця, і вироблення не може покрити всі потреби, особливо в зимню та похмуру погоду, і яку все ж потрібно докупати із державної мережі.


І під кінець загальна статистика з початку роботи системи.

Як можна помітити орієнтовно від 50 до 60 % потреб другого поверху нашої офісної будівлі ми покриваємо подібною системою.

Мета компанії Ромстал ‒ досягти повної незалежності від електромережі.

Висновки: Установка сонячної станції не є складним або дуже дорогим обладнанням. Подібна система дозволяє помітно знизити витрати на електроспоживання з мережі. Системи такого типу є абсолютно екологічно чистими в роботі, довговічні, адже термін служби такої системи більше 25 років. І є практично невичерпним джерелом енергії.