єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Як встановити водяну теплу підлогу?

Водяна тепла підлога – це досить складна система, в якій підключення відіграє значну роль. Адже, сама по собі система, просто не буде працювати без правильного підключення. Тому, постає питання, як зробити водяну теплу підлогу, щоб вона працювала максимально ефективно?

Untitled-153.jpg

59P 0015
Підложка для теплої підлоги HIRSCH Porozell 1200х600 мм щільність 30 кг/м²
До товару

Встановлення і підключення системи гідравлічної теплої підлоги складається з декількох основних етапів:

 1. Підготовка поверхні під теплу підлогу;
 2. Підбір матеріалів та додаткових пристроїв;
 3. Розрахунок кількості труб і методу укладання;
 4. Встановлення колектора;
 5. Монтаж системи труб водяної підлоги та заливка стяжки.

Щоб дізнатися, як правильно зробити водяну підлогу, потрібно детально розібрати кожен етап.

69SA0101
Мат з пінополістиролу для теплої підлоги Penoroll ПСБ35 1000x5000x30 мм 50 мкм
До товару

Підготовка поверхні. Необхідно повністю зняти стару стяжку. Далі покласти нову стяжку і на неї укласти шар гідроізоляції. По периметру підлоги потрібно закріпити демпферну стрічку. Вона дасть можливість компенсувати теплове розширення підлоги під час нагрівання. Зверху укладається утеплювач. Ізоляція під теплою підлогою, в більшості випадків, береться з екструдованого пінополістиролу, товщина ізоляції розраховується на основі розташування приміщення (а саме що знаходиться під ним), найчастіше приймається товщина ізоляції 3 см. Зверху утеплювача укладається труба, існує кілька варіантів укладання труби, можна покласти армуючу сітку поверх ізоляції, і до неї, за допомогою стяжок, закріпити трубу, сітка так само буде зміцнювати стяжку. Іншим варіантом кріплення – за допомогою скоб відразу до ізоляції. У такій ситуації поверх ізоляції необхідно укласти плівку (фольгу) з розміткою, основне призначення якої – допомогти з укладанням труби необхідним кроком. Після укладання труби, проводиться заливка чистовою стяжкою, з додаванням пластифікатора. Товщину стяжки рекомендується робити від 30мм і більше.

69SA0007
Мат з пінополістиролу для теплої підлоги, 1000x5000x30 мм, сірий
До товару

Якщо Вас цікавить, як правильно зробити водяну теплу підлогу, то особливу увагу потрібно приділити підбору всіх елементів системи теплої підлоги:

 • Змішувальна група теплої підлоги з циркуляційним насосом
 • Колектор з системою налаштування та регулювання теплої підлоги
 • Труби для укладання по поверхні підлоги

teplyj-pol-v-vannoj-8.jpg

Для того, щоб розуміти, як зробити водяну теплу підлогу, потрібно знати, скільки труби Вам потрібно купити. А для цього, потрібні такі дані:

 • Розміри приміщення (площа);
 • Матеріали, з яких зроблені стіни, перекриття та теплоізоляція;
 • Який тип теплоізоляції під теплу підлогу вибрали;
 • Як Ви плануєте застосовувати систему теплої підлоги, для опалення або для комфорту;
 • Який діаметр труб в системі теплої підлоги і матеріал;
 • Потужність котла (температура води в майбутній системі).

64RS0006
Труба Rehau Rautherm S 17х2,0 ММ бухта 500 м для теплої підлоги
До товару

Виходячи з даних, Ви зможете підібрати необхідну кількість труби. Далі, потрібно притримуватися декількох простих правил при роботі з трубою теплої підлоги:

 • Укладання труб краще починати від зовнішніх, більш холодних стін приміщення. Якщо у Вас вхід труби в кімнату розташований не з боку зовнішньої стіни, то ділянку труби, яка йде від входу до стіни, необхідно утеплити. Для того, щоб рівномірно розподілити тепло від теплої підлоги в приміщення з усіма внутрішніми стінами (наприклад, у ванній), необхідно укладати трубу по спіралі від краю кімнати до центру.
 • Трубу найкраще укладати, дотримуючись кроку від 10 до 20 см. Це залежить від тепловтрат. Якщо вони невеликі, досить 20см, якщо великі – краще зробіть крок 15 або, навіть, 10 см.
 • Обов’язково розрахуйте гідравлічний опір в трубах. Він підвищується зі збільшенням довжини і кожним поворотом. Тому, потрібно розділити довгі труби на більш дрібні, щоб уникнути підвищення гідравлічного опору. Намагайтеся не робити контури теплої підлоги довжиною понад 100 метрів.
 • Якщо ви хочете знати, як зробити водяну теплу підлогу своїми руками, то важливо враховувати, що не можна використовувати стики і муфти на трубах при укладанні в стяжку.
 • Враховуйте, що розрахунок труби потрібно робити для кожної кімнати окремо і, бажано, використовувати для різних приміщень різні контури.

69SA0102
Мат Penoroll з пінополістиролу 100 мкм для теплої підлоги ПСБ35 1000x5000x30 мм
До товару

Якщо Ви знаєте, скільки буде контурів, то можна вибрати колектор. У нього має бути стільки виводів, скільки у Вас контурів. Колектор теплої підлоги необхідно встановити у спеціальній колекторній шафі.

1as_SHem-ukladki-teplyh-polov.jpg

Далі найважливіший етап – монтаж системи труб водяної підлоги та заливання стяжки. Укладання водяної теплої підлоги відбувається за допомогою спеціальних кріпильних профілів, які монтуються до підлоги дюбелями і шурупами. Зверніть увагу, що не варто стягувати трубу занадто туго, намагайтеся, щоб петля стяжки була вільною. Якщо занадто перетиснути, то в місці вигину може з’явитися біла смуга. Це буде свідчити про залом і такі дефекти не можна пускати в систему, оскільки саме в цьому місці в майбутньому може з’явитися розрив.

64CO0017
Труба для теплої підлоги Valrom Pe-xb 16х2.0 мм бухта 200 м
До товару

Після укладання підлоги, не забудьте здійснити перевірку системи під високим тиском: залийте воду і налаштуйте тиск 5-6 бар протягом 24 годин. Якщо все в порядку, то можете почати заливання бетоном. Заливання потрібно робити при працюючій системі і не раніше ніж через 28 днів починати встановлення підлогового покриття.

teplyipol8.jpg

Зробити водяну теплу підлогу своїми руками досить не просто. Тому, ми радимо звернутися до професіоналів, які зможуть не лише допомогти встановити, але і допомогти вибрати якісні матеріали для роботи. Якщо Ви хочете встановити водяну теплу підлогу у себе в будинку, то зверніться до персонального менеджера за тел. 050-414-37-72.

42G20619
Комплект для теплої підлоги Giacomini
До товару

Допоможемо вам підібрати товар

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.