Як змонтувати водяну теплу підлогу?

Водяна тепла підлога – це один з видів опалення приміщень. Монтаж водяної теплої підлоги підходить як для приватних будинків або офісів, так і для квартир і готелів.

Водяна тепла підлога, технологія монтажу якої значно відрізняється від звичної радіаторної системи, вимагає особливої уважності. Трубопровід у водяній теплій підлозі є основним нагрівальним елементом. Його рівномірно розподіляють по всій поверхні, тому тепло по кімнаті також розходиться рівномірно.

Монтаж теплої підлоги під плитку можна спокійно проводити в будь-якому типі приміщення. Особливістю водяної теплої підлоги є те, що вона може виступати основним джерелом опалення. Наприклад, електричну теплу підлогу важко застосовувати постійно, через високу вартість електрики.

Якщо Ви хочете змонтувати теплу підлогу у приватному будинку своїми руками в якості основного джерела тепла, тоді варто враховувати велику кількість нюансів, які дозволять системі працювати у нормальному режимі.

Монтаж водяної теплої підлоги передбачає класичний варіант, тобто прокладку труби у цементній стяжці. Чому потрібно виконувати саме так? Справа в тому, що на підлогу йде досить велике навантаження, а трубопровід потрібно захистити. Плюс до всього, труби мають невелику площу, а повітря – це непоганий теплоізолятор. Саме тому, труби повинні контактувати не з повітрям, а безпосередньо зі стяжкою.

Далі водяну теплу підлогу, технологія якої не складна, потрібно укласти на підготовлений шар теплоізоляції. Як правильно кріпити?

  • На шар теплоізоляції укласти арматурну сітку, до якої, за допомогою дроту, буде прикріплений трубопровід
  • В магазинах можна купити різноманітні кріпильні стрічки і спеціальні кліпси, які закріплять трубопровід

Шар ізоляції повинен мати підкладку з фольги з начосом, по якій буде зручно укладати трубу з потрібним кроком. Після укладання труби, в систему необхідно подати тиск, і доки трубопроводи під тиском – залити підлогу чистовою стяжкою. У чистову стяжку обов’язково потрібно додати присадку (пластифікатор), інакше можуть бути проблеми з експлуатацією підлоги у майбутньому.

Під час проведення монтажу водяної теплої підлоги, потрібно врахувати кілька моментів:

  • Зміцнювати трубопровід найкраще з кроком 0,3-0,5м.
  • Довжина контуру трубопроводу не повинна бути більше 90-100 м.
  • Кожен контур необхідно укладати цілим шматком.
  • Після укладання контуру, необхідно кінець трубопроводу під’єднати до вікового колектору.
  • Обов’язково провести перевірку всієї системи перед запуском.
  • Після перевірки системи, можна заливати бетонну стяжку, яка не повинна бути менше 3 см, за умови додавання пластифікатора.
  • Варто враховувати, що монтаж теплової підлоги досить складна робота, і якщо ви не впевнені що зможете зробити все вірно, краще звернутися до професіоналів.