єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Якими бувають ванни за матеріалом виготовлення?

Основним критерієм вибору ванни є матеріал з якого вона виготовлена, потім якість і вид покриття, форма, розмір, товщина стінок, наявність або можливість підключення додаткових опцій, наприклад, гідромасажу.

80CB0348
Ванна акрилова Voluta 1700x800 мм
До товару

Чавунні ванни

Вони надійні, довговічні, мають низьку теплопровідність, температура води в них знижується на 5-10 ° C за годину. Але за цим показником вони поступаються тільки керамічним ваннам.

Вага у цієї ванни досить велика, в залежності від розмірів становить від 100 до 150 кг, що значно ускладнює її транспортування та установку. Слід правильно підбирати засоби для чищення ванної, виключити використання абразивів, але найголовніше - при покупці звертати увагу на якість емалевого покриття. На ньому повинна бути виключена наявність будь-яких патьоків, подряпин, а тим більше - відколів. Якщо ж відколи або подряпини з'явилися в процесі експлуатації, то відновити цілісність покриття, хоч і складно, але можна.

Слід зазначити, що в сучасних чавунних ваннах замість емалі використовується більш еластичне полімерне покриття, їх форма набула більш ергономічні форми, а ціна є однією з найдоступніших серед інших виробів з аналогічної групи товарів.

80CB0468
Ванна акрилова Ludica 170x70 см
До товару

Переваги чавунних ванн: міцність і стійкість конструкції, товсті стінки, добре утримує тепло, не гримить під струменем води, добре тримається емаль.

Недоліки чавунних ванн: велика вага; невеликий вибір форм (в основному прямокутні); для покриття емаллю чавун нагрівають до температури 1250 °C, через це поверхня емалі має пори, в яких накопичується бруд та іржа.

Сталеві ванни

Мають невелику вагу, в межах 30-40 кг, термін служби досягає 25-30 років. Мають високу теплопровідність і «гучність». Правда ці недоліки можна виправити: слід використовувати принцип закритого простору під ванною, яке додатково заповнюється пінопластом, мінеральною ватою або задувається монтажною піною. Крім того, через невелику вагу, слід подбати про те, щоб ванна була надійно закріплена.

Сталеві ванни можуть комплектуватися додатковими опціями: поручнями, підлокітниками. В якості покриття сучасних ванн зі сталі може використовуватися емаль (все рідше) або полімерні покриття.

7CER3011
Ванна акрилова Cersanit Kaliope 170x110 асиметрична ліва
До товару

Переваги сталевих ванн: пластичність матеріалу дозволяє робити ванни будь-якого розміру; в 4-5 разів легше чавунної.

Недоліки сталевих ванн: у таких ваннах швидко холоне вода; видають шум при ударі води об стінки та дно ванни; не стійкі (потребують фіксації).

Акрилові ванни

Всі види акрилових ванн мають невелику вагу, всього 15-25 кг, монтаж їх не представляє особливої складності, але щоб виріб прослужило гарантійні 7-15 років, його слід правильно вибрати та згодом дотримуватися деяких правил експлуатації.

Акрилові ванни виготовляються за двома технологіями:

  • перший варіант - на скловолоконний каркас, який виступає в якості армуючого каркаса заливається «панцир» з акрилового полімеру;
  • другий варіант передбачає використання двошарового екструдованого листового матеріалу.

Вони мають невисоку теплопровідність, безшумні, відрізняються гарним естетичним зовнішнім виглядом, для підтримки якого не потрібно багато часу. При появі подряпин або інших пошкоджень, піддаються реставраційним роботам, які можна виконати своїми руками. Наприклад, надати початковий глянець за допомогою спеціальної поліролі для акрилових ванн.

7CER0179
Ванна прямокутна Cersanit Lana 170x70 см з кріпленням
До товару

Але, слід ретельно підбирати засоби для догляду, так як поверхня чутлива до багатьох видів хімічних складових. Не допускається ставити в ванну тазики, в тому числі і пластмасові. Дуже чутлива поверхня акрилової ванни до високих температур, завжди слід пам'ятати, що плавиться акрил всього при 160 ° C, тому дуже гаряча температура води призведе до деформації виробу. Слід також відзначити високу механічну крихкість матеріалу.

Переваги акрилових ванн: пластичність матеріалу дозволяє робити ванни будь-якої форми та розміру; легкі (вага 15-25 кг); мають гладку непористу поверхню; дуже добре зберігають температуру води; падаючий потік води не створює шуму; легко відремонтувати подряпини та відколи.

Недоліки акрилових ванн: легко подряпати; не витримують високих температур; вступає в реакцію з розчинниками; не можна надовго замочувати білизну з пральним порошком.

Кварилові ванни

Кварилові ванни - виготовляються з сучасного інноваційного матеріалу, суміші практичного акрилу та міцного кварцу. Це забезпечує їх високі експлуатаційні та естетичні характеристики. Вони ударостійкі, безшумні, добре тримають температуру води, гігієнічні, можуть мати найрізноманітніші форми. Через наявність у складі матеріалу кварцового піску, вони важчі акрилових, але значно легші чавунних. Однак акрилова складова не дозволяє наливати воду високої температури, так як навіть таку досить масивну конструкцію можна деформувати.

Кварилові ванни виготовляються методом лиття. А враховуючи, що середня товщина стінок при цьому становить близько 1 см, при монтажі можна не використовувати каркас. У багатьох моделях, крім вбудованого гідромасажу, аеромасажу, наявності підлокітників і підголівників, може бути вбудовано радіо чи інші високотехнологічні опції.

80CB0400
Ванна акрилова Melancholia 150x100 см
До товару

Догляд за такими ваннами досить простий і зводиться до регулярного ополіскування і періодичної обробці дезінфікуючими засобами, але без абразивів. Власникам акрилових ванн слід бути дуже обережними з фарбувальними речовинами, які забарвлюють поверхню і практично не піддаються виведенню.

Переваги кварилових ванн: відсутність пор; будь-які форми ванни; міцна, не дряпається поверхня; легше чавунної.

Недоліки кварилових ванн: не витримує високих температур (температура плавлення акрилу становить 160 °С, так що окріп, налитий у ванну, може викликати термічні деформації).

Керамічні, кам'яні ванни

Матеріал, з якого виготовляють керамічні ванни гарантує гарну здатність утримувати тепло, безшумність, такі вироби, природно не іржавіють, не схильні до механічних пошкоджень, довговічні, але відрізняються більшою вагою та крихкістю. Тому – це ексклюзивні вироби, які можуть виготовлятися на замовлення, під конкретний інтер'єр.

Для виготовлення ванн може використовуватися як натуральний камінь, наприклад, мармур, так і штучний. Вироби з останнього є деяким різновидом керамічних ванн і мають схожі експлуатаційні характеристики.

80CB0017
Ванна акрилова Alegria 170x70 см
До товару

Штучний камінь, який використовується для виробництва ванн, має склад з глини та різних видів кам'яної крихти із кварцу і / або граніту, а також барвників, які допомагають надати практично будь-який колір виробу. По фактурі матеріал дуже схожий на природний, але значно легше.

Э ще ванни:

  • дерев'яні - виготовляються із стійких до вологи порід дерев (модрина, махагон, масив тикового дерева, венге);
  • скляні - виготовляються зі спеціального надміцного скла;

Системи масажу в ваннах

В сучасних ваннах встановлюються системи, призначені для трьох видів водного масажу: гідро-, аеро- та турбомасажу. Монтуються дані системи, як правило, на ванни виготовлені з акрилу, кварилу та сталі.

80CB0015
Ванна акрилова Alegria 150x70 см
До товару

ГІДРОМАСАЖ

1.jpg

Система для гідромасажу - система з форсунок і шлангів, по яких під високим тиском відбувається рух води, що приводиться в дію насосом. Як правило передбачається система регулювання напору струменя, а кількість форсунок визначається розмірами ванни.

АЕРОМАСАЖ

2.jpg

Система аеромасажу схожа з гідромасажною, але має одну істотну відмінність - робочим інструментом для масажу виступає не струмінь води, а бульбашки повітря, інтенсивність яких регулюється.

ТУРБОМАССАЖ

3.jpg

Система турбомасажу - комбінований вид аеро- та гідромасажу. В основному дану систему встановлюють в такі види ванн як джакузі. До форсунок підводяться відразу два шланги, за якими подається як вода, так і повітря. Така особливість дозволяє використовувати систему як в комплексі, так і окремо кожен вид масажу, за бажанням.

7CER0117
ВАННА ПРЯМОКУТНА VIRGO 170?75
До товару

Допоможемо вам підібрати товар

Дивіться також

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.