єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Сонячні колектори і батареї взимку

Сонячний колектор можна використовувати взимку. Існує величезна кількість міфів про те, що сонячні батареї не призначені для зими. Але це не так.

Сонячні батареї взимку цілком можна використовувати, важливо тільки робити це правильно. Адже зима дає низькі температури, але при цьому сонячні дні все одно бувають. Сонячні батареї можуть працювати на підтримку Вашої системи опалення, лише важливо взимку прибирати сніг та інші опади з самої панелі.

35IS0104
Сонячна панель вакуумна Vision 1800/20
До товару

Існує міф, що сонячний колектор взимку не можна використовувати через підвищену крихкість панелей. Однак це не так, адже панелі відмінно справляються зі снігом і не дають жодних тріщин. Тому, не варто боятися використовувати сонячний колектор опалення взимку – це дасть Вам лише економію.

Сонячні батареї використовують тепло від сонця – ще один міф. Насправді, сонячний колектор використовує сонячне світло, а не тепло, і навіть не сонячні промені. Тому, взимку Ваша система опалення може бути частково покрита сонячною енергією.

Трубчатые солнечные коллекторы

Сонячні колектори для опалення будинку взимку можуть бути різного типу:

  • плоскопластинчасті;
  • трубчасті.

35IS0103
Сонячна панель вакуумна Vision 1800/15
До товару

Але від типу сонячного колектора енергоефективність не залежить. Взимку дуже важливий інший фактор – рівень нахилу сонячних батарей. Справа в тому, що взимку сонце опускається нижче і це також впливає на продуктивність плоских сонячних колекторів для опалення будинку взимку. Часто виставляється універсальний кут, на цілий рік. Але це не зовсім правильно. Краще міняти його в залежності від пори року.

Плоскопластинчатые солнечные коллекторы

Сонячні колектори для опалення будинку взимку не настільки ефективні, як восени або навесні. Фактично, продуктивність сонячних панелей взимку може падати від 2 до 8 разів на місцевості. Чим південніше знаходиться Ваш будинок, тим вища продуктивність.

35IS0116
Сонячна панель вакуумна Vision 200L 1800/15
До товару
Тому, чим більше площа самих батарей, тим більше енергії вони зможуть збирати. На широті м. Києва, у літній час сонячні колектори працюють в середньому від 6 до 8 повних годин на добу, з урахуванням хмарності. А от взимку цей показник досягає всього лише 1-3 години на добу. Відповідно, для покриття частини тепловтрат будинку, площі сонячних систем повинні бути значними.

Для сонячних батарей будинку взимку важливо стежити, щоб трубки, по яких проходить рідина, не замерзали. Хоча номінально вони можуть нагрівати воду і при -30 градусах до 10-15 градусів і подальше нагрівання виконують уже інші прилади.

35IS0117
Сонячна панель вакуумна Vision 300L 1800/20
До товару

У будь-якому випадку, перед придбанням сонячного колектора в будинок, Вам необхідно пройти консультацію фахівця щодо Вашої території, Ваших очікувань щодо покриття електроенергії панеллю та інші питання. Для того, щоб отримати консультацію і прорахунок – зателефонуйте 050 414-37-72 або напишіть нам на пошту, або в чат.

Допоможемо вам підібрати товар

Дивіться також

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.