єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Принцип роботи сонячних колекторів і батарей

Сонячні колектори – це інноваційна технологія, яка перетворює сонячну енергію в тепло. Але як саме працює сонячна батарея?

Принцип роботи сонячної батареї досить непростий. Адже для роботи сонячного колектору необхідна не тільки сама панель, але й цілий ряд допоміжних пристроїв, які беруть участь у роботі колектора.

Принцип роботи сонячного колектора залежить від його складових. Система складається з безпосередньо сонячного колектора, теплообмінного контуру та акумулятора тепла (бака з водою). За що відповідає кожний елемент системи?

35IS0104
Сонячна панель вакуумна Vision 1800/20
До товару

 • Принцип роботи колектора простий. По ньому відбувається циркуляція теплоносія (рідини). У ньому теплоносій нагрівається від сонячної енергії.
 • В акумуляторі тепла (баку) нагріта вода до того, як її використовують, наприклад на опалення будинку сонячними колекторами.
 • Теплообмінник контуру необхідний для передачі тепла від колектора до баку.
 • Принцип сонячної батареї розглянемо більш детально. Через плоский сонячний колектор постійно проходить теплоносій (рідина – найчастіше застосовується розчин пропіленгліколю з водою). Теплоносій нагрівається в сонячній батареї завдяки енергії сонця і далі віддає теплову енергію воді через теплообмінник, який знаходиться в баку-акумуляторі.

  35IS0103
  Сонячна панель вакуумна Vision 1800/15
  До товару

  Далі в баку-акумуляторі гаряча вода знаходиться до моменту, доки вона знадобиться. Через цей принцип роботи, бак повинен мати хороші ізоляційні якості. У першому контурі, де знаходиться сонячна батарея, застосовується примусова циркуляція теплоносія, тому ще однією складовою такого циклу є насос, або насосна станція.

  Іноді, в баку-акумуляторі може бути встановлений електричний нагрівач-дублер. Він забезпечує принцип застереження від можливого зниження температури води в баку-акумуляторі. Таке може статися через затяжну похмуру погоду або, наприклад, через брак сонячної енергії у зимовий період. У такому випадку, нагрівач-дублер автоматично вмикається і догріває воду сонячної батареї до заданої температури. Частіше застосовуються баки-акумулятори бівалентного типу (бак з двома теплообмінниками). У таких випадках, в нижній змійовик підключаються сонячні колектори, а в верхній додаткове джерело тепла, наприклад газовий або твердопаливний котел.

  Принцип работы солнечных коллекторов

  Принцип сонячного колектора досить простий, але в той же час вимагає високого ступеню уваги до деталей. Адже, якщо щось не врахувати, то можливе значне зниження ефективності роботи.

  35IS0116
  Сонячна панель вакуумна Vision 200L 1800/15
  До товару

  Принцип дії сонячного колектора трохи відрізняється від типу колектора. Наприклад, вакуумний сонячний колектор і плоский сонячний колектор мають невеликі відмінності в принципі дії. Вакуумний сонячний колектор має переваги в ефективності роботи, у порівнянні з плоским сонячним колектором в міжсезоння і взимку:

  • справа в тому, що мідна трубка у вакуумному колекторі ізольована вакуумом з усіх боків, що забезпечує мінімальні втрати тепла. Це особливо відчувається у зимовий період;
  • принцип сонячної батареї вакуумного типу дозволяє змінювати трубки окремо, при цьому на роботу інших трубок поломка одного не впливає. У плоскому сонячному колекторі поломка однієї трубки призведе до несправності всього колектора;
  • за рахунок круглої форми абсорбера, вакуумний сонячний колектор вбирає набагато більше сонячного світла, не відбиваючи його. Плоскі сонячні колектори відбивають велику частину світла рано вранці та пізно ввечері.

  35IS0117
  Сонячна панель вакуумна Vision 300L 1800/20
  До товару

  Таким чином, ми можемо сказати, що принцип дії сонячних батарей трохи відрізняється, в залежності від типу і виду колектора. Тому, уважно підбирайте собі колектор, і, краще перед купівлею, зверніться до наших фахівців за тел. 050 414-37-72, які більш детально зможуть Вам підказати і допомогти у виборі.

  35FV9239
  Фотоелектрична панель Trina Vertex S 425W
  До товару

  Допоможемо вам підібрати товар

  -500 грн

  на вашу покупку від 4750 грн

  Даруємо бонус новим підписникам!

  Підпишіться на розсилку

  Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.