Що таке інвертор для сонячної панелі і як його правильно вибрати?

Інвертор – це прилад для перетворення постійного струму, який виробляється сонячними панелями, у змінний струм, який споживають наші побутові прилади в будинку або квартирі.

Асортимент інверторів досить різноманітний, але, в основному, всіх їх можна поділити на 2 основні категорії.

Інвертори мережевого типу (які ще називають ON-GRID) та інвертори для автономної роботи, або автономного типу (також маркуються як OFF-GRID)

Розглянемо кожен з них окремо.

Інвертори для мережевих систем (ON-GRID)

Такі інвертори застосовуються у системах, в яких вся вироблена електроенергія продається державі і скидається в мережу.

Схема такої системи:

1.png

Основні елементи схеми: інвертор, сонячні панелі і лічильник, який рахує кількість електроенергії, проданої державі.

Другий тип інверторів, автономні або OFF-GRІD

2.png

Схема з такими інверторами виглядає трохи складніше, тут з’являються акумулятори, контролер заряду і сам інвертор, який здатний керувати усім цим обладнанням.

Обидва типи інверторів призначені для роботи лише у своїх типах систем, деякі виробники виходять із цієї проблеми, пропонуючи вибрати гібридний тип інверторів.

Гібридні інвертори поєднують мережевий і автономний варіант. Тобто, сонячні станції, зроблені з таким інвертором, можуть комплектуватися акумуляторами для автономної роботи і здатні продавати надлишки в мережу державі.

Схема гібридного інвертора:

3.png

Як ви можете побачити зі схеми, інвертор виконує роль центрального вузла усієї системи електропостачання в будинку, і розподіляє живлення між ними.

Конструкція таких інверторів складніша, ніж у звичайних мережевих або автономних, і подібні системи, в цілому, вимагають значно більше капіталовкладень.

Які фактори потрібно враховувати при виборі інвертора?

Спочатку необхідно визначитися, який тип системи ви хочете встановити у себе в будинку: автономний, мережевий або, можливо, гібридний.

Після вибору типу системи, основним критерієм підбору інвертора буде його потужність. Ефективність приладів різних виробників знаходиться практично на одному рівні, тому підібравши потужність інвертора, можна приступити до розгляду вже конкретних моделей.

Другорядною, але, тим не менш, важливою відмінністю одного інвертора від іншого, за однакової потужності, слугують його додаткові функції, такі як: функція моніторингу, контролю, статистики виробництва і споживання електроенергії, функція віддаленого управління енергоспоживанням, пристрій захисту з електричної сторони підключення та інше.

Чи має значення бренд?

На сьогоднішній день, на ринку існує величезна кількість виробників інверторів. Який із них кращий, а який гірший – сказати важко, тому що у кожного є свої переваги і недоліки.

Найпоширеніші мережеві інвертори можуть бути наступних виробників: Fronius, SMA, Huawei, Growatt, Solis.

Так само варто згадати виробників гібридних інверторів – Growatt і VictronEnergy.

У будь-якому випадку, до придбання, радимо проконсультуватися з технічним спеціалістом, який зможе врахувати всі особливості вашої сонячної системи і підібрати оптимальне рішення.