єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Як вибрати насос для опалення?

Питання вибору насоса для опалення стоїть досить гостро, як для власників приватних будинків, так і для людей, які встановили автономну систему опалення в квартирі. Насос відповідає за роботу системи опалення та за підвищення ефективності роботи цієї системи в цілому.

Як обрати насос для опалення, щоб він дійсно допомагав і поліпшував роботу всієї системи опалення, а не навпаки. Для цього необхідно врахувати Ваші індивідуальні потреби і розглянути всю систему опалення в цілому.

Перш ніж підібрати насос для опалення, необхідно врахувати наступні технічні характеристики:

 • кількість тепла, необхідну для опалення будинку;
 • особливості теплоізоляційного шару стін;
 • кліматичні умови місцевості; наявність і кількість віконних рам;
 • конструкцію підлоги і стелі.

Також всі насоси для системи опалення можна поділити на 2 види:

 • побутові насоси для опалення;Бытовые насосы для отопления
 • промислові насоси для опалення.
 • Побутові насоси розраховані для будинку та квартир. Вони розраховані на невелику кількість тепла, але при цьому – це повноцінні насоси.

  Вибираючи циркуляційний насос для опалення або гарячого водопостачання, важливо врахувати можливу гідравлічну розбалансованість системи, основний прояв якої полягає в недостатній циркуляції води через віддалені від насосного вузла циркуляційні кільця. Якщо Ви виберете насос із запасом витрат і напору, то це допоможе компенсувати незначну гідравлічну розбалансованість, тому, при підборі циркуляційного насоса для системи опалення рекомендуємо брати насос з 10-20% запасом напору і 10-15% запасом витрати. Але важливо розуміти, що якщо збільшення витрат буде приблизно в 1,3 рази, то втрати напору в системі зростуть в 1,3 * 1,3 = 1,7 рази. Але не варто захоплюватися зі збільшенням запасу, так як насос, який буде мати великий запас по визначеним критеріям, ставити економічно недоцільно. По-перше, ціна самого насоса буде вищою, по-друге, насос буде працювати в холосту, тим самим, споживаючи зайву електроенергію.

  Розрахунок циркуляційного насоса системи опалення необхідний для того, щоб вирішити два основні завдання:

  • створювати в системі необхідний напір, який дозволить подолати гідравлічний опір окремих її елементів;
  • забезпечувати переміщення по системі достатньої кількості тепла для обігріву будівлі.

  Якщо говорити безпосередньо про розрахунок, то існують різні формули. Однак, цю роботу краще довірити справжнім спеціалістам – професійним монтажникам або інженерам. Оскільки необхідно правильно підрахувати потребу будівлі у тепловій енергії, а також загальний гідравлічний опір всієї опалювальної системи. Без цих двох показників підібрати відповідний насос – просто неможливо.

  Вибір циркуляційного насоса для опалення завдання не із простих. У кожного циркуляційного насоса є свій характерний напірно-витратний графік, Промышленный насос для отопления за яким і підбирають насос. Також у насоса є своя робоча точка – напір і витрата, за яких ККД насоса буде оптимальним. Це важливо враховувати, тому що при неправильному підборі робочої точки, термін експлуатації насоса значно зменшується. Підключення повинен здійснювати професіонал, оскільки, важливо врахувати правильне розташування насоса. Зверніть увагу, що вал насоса повинен розташовуватися горизонтально, як би Ви не «крутили» корпус. Справа в тому, що при вертикальному встановленні валу, насос втрачає близько 30% продуктивності.

  Яку модель краще обрати? Розрізняють циркуляційні насоси з «сухим» і «мокрим» ротором, а також з автоматичною або ручною системою регулювання швидкостей. Наші фахівці рекомендують використовувати насоси, ротор яких повністю занурений у воду, не лише через знижений рівень шуму, а й тому, що такі моделі справляються з навантаженням успішніше. Виробник може бути DAB або Grundfos – це кращі світові бренди.

  Якщо у Вас ще залишилися питання, який насос вибрати для опалення, то зателефонуйте нашому кращому менеджерові за телефоном 050 414-37-72 або задайте питання в чаті.

  Допоможемо вам підібрати товар

  -500 грн

  на вашу покупку від 4750 грн

  Даруємо бонус новим підписникам!

  Підпишіться на розсилку

  Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.