Принцип роботи теплового насоса "Повітря-вода"

Тепловий насос «повітря-вода» - ще один тип теплових насосів, які забезпечують не лише опалення приміщення, але й кондиціонування. Тепловий насос «повітря-вода» - це інноваційна система рециркуляції енергії, яка зменшує навантаження на навколишнє середовище, при цьому, повторно використовує тепло, яке і так виробляється в повсякденному житті.

Тепловий насос «повітря-вода» використовується для опалення з максимальною ефективністю. Головна його перевага – це економічність. Теплові насоси «повітря-вода» на кожен спожитий 1,00 кіловат електричної енергії здатні виробляти до 4,44 кВт теплової. Таким чином, система опалення стає набагато ефективнішою.

Принцип дії теплового насоса «повітря-вода» складається з наступних етапів:

  1. Принцип роботи досить нескладний. Зовнішній блок за допомогою холодоагента забирає теплову енергію із зовнішнього повітря (власне джерела тепла). Далі холодоагент надходить у компресор, де вже після стиснення, його температура значно збільшується.
  2. Гарячий холодоагент (вже у формі газу) надходить в теплообмінник внутрішнього блоку фреон-вода.
  3. Холодоагент безпосередньо передає тепло воді, яка вже самостійно переносить його до елементів системи опалення або кондиціонування.
  4. Холодоагент (повернений в рідку форму) надходить вже у зовнішній блок, і цикл повторюється по колу, доки не буде досягнуто необхідної температури в приміщенні.

Тепловий насос «повітря-вода» працює і на охолодження. При роботі на охолодження весь принцип дії відбувається у зворотній послідовності – холодоагент відбирає тепло з води, передає у зовнішній блок, а потім – в повітря.

Принцип роботи теплового насоса «повітря-вода» значно відрізняється від традиційних опалювальних приладів. Оскільки традиційні прилади опалення засновані на спалюванні палива. Тепловой насос працює по-іншому. Він використовує одиницю електричної енергії, і "перекачує" від 2 до 5 одиниць (кВт) тепла (в залежності від температури зовнішнього повітря).

Тепловий насос «повітря-вода» ідеально підходить для опалення будинку. Він забезпечує максимальну віддачу при мінімальному споживанні. В будинку встановити таке обладнання не складно, проте, краще щоб підключенням займався професіонал. Адже, сам тепловий насос «повітря-вода» для опалення досить не дешевий, тому необхідно правильно його встановити.

Тепловий насос типу «вода-вода» менш популярна модель в Європі, ніж тепловий насос «повітря-вода». Пояснюється це тим, що водний ресурс значно дорожчий і не такий доступний, як повітря.