єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Як вибрати циркуляційний насос для опалення?

Насос – це справжнє серце опалювальної системи, яке постійно качає тепло в усі опалювальні прилади. Як правильно його вибрати, щоб в домі було постійно тепло, навіть у найхолоднішу пору?

Конструкція та види циркуляційних насосів

Конструкція циркуляційних насосів для опалення досить нескладна:

 • Корпус з равликом
 • Труби кріпляться до равлика
 • Всередині корпусу знаходиться двигун з платою управління та клемами
 • Ротор з насадкою – це рушійна частина двигуна.

Циркуляційні насоси діляться на два основних види:

 • З сухим ротором, так звані «сухого» типу
 • З мокрим ротором, так звані «мокрого» типу
 • «Сухого» типу називаються так, тому що ротор не контактує з робочою рідиною самого контуру. Такі насоси досить гучні, але, при цьому, у них високий рівень ККД до 50-75%. Такі насоси за габаритами більші, ніж насоси «мокрого» типу.

  У циркуляційних насосах «мокрого типу» ротор безпосередньо контактує з рідиною-теплоносієм. Моделі цього типу працюють досить тихо, оскільки відбувається змащування деталей ротора. Циркуляційні насоси з мокрим ротором можуть працювати десятиліттями, але, при цьому, у них досить низький ККД 20-50%.

  Які параметри важливі при виборі циркуляційного насоса для опалення?

  • Продуктивність роботи
  • Напір насоса
  • Умови роботи: температура, тип робочої рідини, тиск в системі
  • Габарити, рівень шуму, складність технічного обслуговування

  Напір насоса або тиск – це важливий показник, оскільки це можливість підняти воду насосом до необхідного рівня. Ці дані можна подивитися на спеціальній етикетці до насоса або в документації.

  dab-bmh-dmh.jpg

  Умови роботи також потрібно враховувати при виборі. Наприклад, у випадку з водою або антифризом, робочі режими будуть помітно відрізнятися, це є типом робочої рідини.

  Ще один важливий параметр при підборі насосу – електрична потужність, яку він споживає. Це невеликий показник і коливається від 50 до 200вт. Насоси з частотним регулюванням споживають в 4-6 разів менше, ніж звичайні.

  Чи має значення бренд? Якщо говорити про насосне обладнання – то так. На сьогоднішній, день на ринку є безліч китайських аналогів відомих брендів. Однак, якщо говорити про систему опалення, то економія на насосі може призвести до більш глобальних поломок. Тому навіщо ризикувати і купувати неперевірений товар? Ми рекомендуємо звернути уваги на два світові бренди з виробництва циркуляційних насосів для опалення: Grundfos і DAB. Купуючи насоси від цих виробників, Ви можете бути спокійні за свою систему опалення.

  Допоможемо вам підібрати товар

  -500 грн

  на вашу покупку від 4750 грн

  Даруємо бонус новим підписникам!

  Підпишіться на розсилку

  Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.