єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Як вибрати глибинний насос для дачі?

Перед літнім сезоном, питання придбання насосу для дачі стає, як ніколи актуальним. Однак, якщо Ви не спеціаліст, то досить легко розгубитися у широкому асортименті насосів, які представлені на ринку. Як же правильно підібрати глибинний насос для дачі?

При виборі важливо звернути увагу на ключові показники: тиск та витрати. Залежно від Ваших потреб, необхідно обрати оптимальне співвідношення цих якостей.

Крім технічних характеристик, насоси бувають різними за діаметром корпусу. Найпопулярніші останнім часом – це глибинні насоси для свердловини, у яких досить невеликий діаметр, приблизно 3-4 дюйма. За виглядом, вони схожі на дуже вузький і довгий циліндр, який досить просто опускається на дно будь-якої пробуреної свердловини. Крім такого типу насосів, є ще моделі насосів для колодязя, в яких діаметр вже трохи більший, і, при цьому, вони мають можливість занурюватися не так глибоко, але у них більш ефективно використовується ресурс двигуна.

Найбільш поширені діаметри насосів:

3 дюйма (близько 75 мм) – для свердловин 100-133 мм;

4 дюйма (до 105 мм) – для свердловин 125-152 мм.

Інші параметри вибору свердловинного насоса

При виборі важливо також враховувати статичний та динамічний рівні свердловини, можливі сезонні коливання води. Зверніть увагу, що всі ці параметри обов’язково повинні бути в паспорті свердловини, яке видає організація, що буде проводити буріння і тестування свердловини. Рекомендується підбирати обладнання за мінімальними перерахованим величинам, з урахуванням приблизної глибини занурення. Зверніть увагу на технічні та габаритні характеристики системи водопостачання:

  • Відстань до споживача або гідроакумулятора, горизонтальні і вертикальні ділянки;
  • Тиск в гідроакумуляторі при його використанні;
  • Витрата води в домашньому або присадибному господарстві – кількість осіб, кількість точок забору води, наявність басейну, зрошувальних систем – з дворазовим запасом для пікових потреб.


Важливо знати, що перед встановленням глибинного водяного насоса в колодязь або свердловину, краще купити шланг або довгу трубу для того, щоб прикріпити її до вихідного отвору насоса. Саме завдяки їй буде безперебійно подаватися вода. Розмір труби або шлангу найкраще підбирати відповідно до глибини занурення. Наприклад, якщо глибина занурення насоса приблизно 80 м, то Вам потрібна труба, яка зможе витримати максимальний тиск 16 атм. Цю трубу також використовують для кріплення хомутами кабель насоса.

Для правильного використання глибинного насоса необхідно, щоб в наявності був зворотний клапан. Є моделі, в яких немає зворотного клапана. У такому випадку, його необхідно придбати окремо. Без зворотного клапана виникне ситуація, коли все, що накачає насос, просто зіллється назад у водойму.

На фоні численних переваг, глибинний насос має один мінус – його досить важко встановити. Навіть якщо у Вас є досвід у встановленні, то у Вас не вийде зробити монтаж без необхідного обладнання. У будь-якому випадку, радимо Вам звернутися до професійних монтажникам.

Широкий асортимент: https://romstal.ua/uk/catalog/nasosy_dlya_skvazhin/

Допоможемо вам підібрати товар

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.