єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Як вибрати газовий котел?

wpid-36_30.jpg


На сьогоднішній день, опалення газом для деяких будинків залишається єдиним можливим рішенням. Наприклад, якщо у вас є свій приватний будинок, то, скоріше за все, у Вас немає центрального опалення. Але, при цьому хочеться жити в теплі та комфорті. Звичайно, для приватного будинку можна обрати опалення за допомогою твердопаливних котлів на вугіллі або дровах, але це досить незручно, тому що такий котел необхідно обслуговувати. Альтернативою можуть слугувати також системи на базі теплових насосів, але вони достатньо дорогі і не завжди по кишені. Вибір газового котла може допомогти вирішити проблему з опаленням та гарячою водою в приватному будинку, достатньо недорого. Але як же правильно вибрати газовий котел? В продажу існує достатньо широкий модельний ряд газових котлів, щоб визначитися який газовий котел кращий, звичайному користувачу дуже важко. Для правильного підбору газового котла, необхідно уважно вивчати технічні характеристики та визначитися з Вашими вимогами до приладу.

Які бувають газові котли?

Отже, всі газові котли поділяються на дві групи: одноконтурні та двоконтурні.m1nvJINoHu.jpg Одноконтурний котел забезпечує лише опалення в будинку, двоконтурний – опалення та постачання гарячої води.


За принципом роботи всі газові котли можна поділити на:

  • традиційні
  • конденсаційні

В традиційних котлах проходить звичайний процес спалення газу, який не змінюється уже тривалий час.

В конденсаційних котлах продукти результату згоряння разом з розчиненими частками випаруваної води, пов’язаної з димовими газами хімічними сполуками, ще проходять через теплообмінник, в якому конденсуються. При цьому виділяється тепло, що міститься в ньому.

За методом розміщення бувають підлогові та настінні газові котли.

Підлоговий газовий котел має просту автоматику, що забезпечує підтримку заданої температури, зупиняє роботу котла, якщо виникла зупинка подачі газу або якщо відсутня необхідна тяга димоходу. Потрібно враховувати, що підлогові котли потребують хорошого димовідводу. Димохід в таких моделях не має бути таким вузьким та повинен складатися не більше ніж з 2 колін. Підлогові котли підійдуть для місць з нестабільною подачею енергії. Настінний газовий котел більш економічний ніж підлоговий. Такі котли відрізняються своєю компактністю, що дозволяє розміщувати його в будь-якому зручному для Вас місці. Існують моделі Існують моделі газових котлів з примусовим відводом продуктів згоряння. Для них не потрібно будувати димохід, оскільки в комплекті є патрубок невеликих розмірів, який і виводиться через стіну на вулицю. Це достатньо зручно, а найголовніше – дуже економічно. Але в настінних газових котлах є один мінус – вони енергозалежні. Простими словами, їм необхідно підключення до електрики . А це значить, якщо у Вас можливі проблеми або перебої с електрикою – котел не буде працювати. Тому обов’язково потрібно ставити безперебійники та стабілізатори напруги.

Як працює газовий котел?

b_genus.jpgПринцип роботи одноконтурного та двоконтурного котла значно відрізняється. В одноконтурного котла все достатньо просто: теплоносій нагрівається в теплообміннику і потім надходить в саму систему опалення, де вже віддає тепло, таким чином, нагріваючи приміщення. Гаряча вода в одноконтурному котлі виробляється за допомогою бойлера непрямого нагріву. Двоконтурний котел має практично такий же принцип роботи. Єдине, що пристрій газового котла такого типу складається з двох контурів і теплообмінника. Перший утворює замкнутий контур з системою опалення. При роботі системи опалення у другий контур ГВП теплоносій не потрапляє, для чого використовується спеціальний клапан. Коли відкривають кран ГВП, клапан перекриває доступ теплоносія у систему опалення і той потрапляє в контур ГВП. Вода в другому теплообміннику нагрівається теплоносієм першого теплообмінника і, звідти, потрапляє в кран. Коли користуватися системою ГВП припиняють, відбувається зворотне перемикання.

Вибір потужності котла залежить від площі Вашого будинку і теплових втрат. Для того, щоб більш точно підібрати котел, обов'язково потрібно робити тепловий розрахунок. Це досить складно і краще звернутися до кваліфікованого спеціаліста.

Як розрахувати потужність газового котла?

Існує багато формул, які допоможуть Вам розрахувати потужність газового котла для опалення Вашого приміщення. Найпростіша – 1 кВт на 10м^2, при висоті стель не більше 3 м. (Тобто якщо Ваша площа 120 м2, то це котел з потужністю 12кВт). Але це дуже приблизне число, оскільки враховуються тепловтрати 100Вт/м2, але це слабко утеплена будівля, будівля з хорошим утепленням може мати тепловтрати на рівні 80 або 70 Вт/м2.

Вибір газового котла – це не просте заняття.

Важливо правильно розрахувати необхідну потужність, врахувати всі потреби у використанні і можливості встановлення. Тому, ми рекомендуємо все ж звернутися за допомогою до професіоналів у цій справі, які зможуть Вам підказати, наочно показати і допомогти у всіх питаннях.

Потрібна допомога в підборі газового котла? Телефонуйте до нашого менеджера 050 414-37-72 або пишіть запитання в чат! Завжди раді Вам допомогти.

Допоможемо вам підібрати товар

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.