єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

Як вибрати твердопаливний котел?

Опалення будинку твердопаливним котлом – це альтернативний і досить економічний спосіб обігріти будинок у холодну пору року. Справа в тому, що у зв'язку з ростом тарифів на газ, питання про інший, більш доступним спосіб опалити свій будинок, стає все більш актуальним. Таким чином, економічні котли на твердому паливі стають все більш популярними. Але багато хто не розуміє, як обрати твердопаливний котел, тому ми хочемо дати кілька рекомендацій, які обов'язково Вам допоможуть.

Перш ніж зайнятися вибором котла, необхідно відповісти собі на кілька запитань:

 • Як часто Ви плануєте робити завантаження котла? Справа в тому, що якщо Ви не хочете робити завантаження кожні 3-4 години, що особливо проблематично у нічні години, то необхідно звернути увагу на піролізні котли.
 • Скільки у Вас є місця для облаштування котельні? Якщо місця багато, то можна сміливо вибирати будь-які комбінації і типи котлів, але, найчастіше, місця дуже мало. І тут вже потрібно все розрахувати під свої потреби.
 • Вартість котла. Чим більше Ви отримуєте комфорту від використання - тим дорожчий котел. Тому що за комфорт треба платити. Так, якщо розглядати піролізні котли, то їх вартість вища, ніж у звичайних котлів.
 • Після того, як Ви маєте загальне уявлення про те, які Ви маєте ресурси, можете приступити до більш детального вибору котла. На що необхідно звернути увагу:

  Матеріал виготовлення теплообмінника котла – сталь або чавун. Робота котла залежить безпосередньо від теплообмінника. Тому, важливо розуміти, які переваги і недоліки у кожного типу теплообмінника. Чавунний теплообмінник організовує стабільну роботу і довго остигає, має тривалий термін експлуатації, в середньому не менше 20 років, але не любить перепади температур. При частих і різких перепадах температур, чавунний теплообмінник може піддаватися руйнуванню. При цьому, сталевий теплообмінник є більш термостійким.

  Потужність котла. Для приватного будинку необхідно чітко розраховувати потужність котла, щоб потім не мерзнути взимку. Існують спеціальні методики розрахунку, які допомагають розрахувати потужність твердопаливних котлів. Для розрахунку Вам необхідні дані, що стосуються площі опалювального приміщення. Величина цього відношення залежить від ступеню теплоізоляції будівлі. Якщо в приватному будинку хороша ізоляція, то використовуємо коефіцієнт 40 W/m3, якщо не дуже хороша або її взагалі немає, використовуємо коефіцієнт 60 W/m3.

  Щоб розрахувати потужність твердопаливного котла необхідно знати:

  • Розміри приміщення, що опалюється
  • Ступінь теплоізоляції;
  • Бажаний рівень температурного режиму;
  • Вид палива.

  Наприклад, якщо необхідно розрахувати потужність котла для опалення 2-х поверхової будівлі зі стелями 2,5-2,6 метра і розмірами 7х10, то розмір площі, що обігрівається складе 2х7х10 = 140 метра.

  1364312642_ustroystvo-kotla-na-tverdom-toplive-buderus-logano-s2311.jpg

  Такий розрахунок підійде для будинків старої побудови. Для більш сучасних будівель з хорошою теплоізоляцією можна зупиняти свій вибір на котлі з потужністю на 1 ступінь нижче. Враховуйте, що при розрахунку, не потрібно включати ті площі, які Ви опалювати не плануєте. Наприклад, якщо є підвал або гараж.

  Економічність – коефіцієнт корисної дії (ККД) чавунного котла менший, ніж у сталевого, хоча і остигає чавунний казан набагато повільніше. Економічні котли можуть бути трохи дорожчими, проте Ви зможете набагато більше заощадити при його експлуатації.

  Витрати на обслуговування і зручність експлуатації – дуже важливі фактори, які обов'язково потрібно враховувати. Справа в тому, що твердопаливні котли можуть працювати на: дровах, пелетах, вугіллі. Від вибору котла, часто залежить вибір палива. Тому, обов'язково вирішіть, на чому буде працювати котел, і наскільки він буде економічний.

  Безпека – також дуже важливий фактор. У приватному будинку до котла мають доступ кілька людей, а значить, підвищується ймовірність отримати травму за рахунок неправильної експлуатації. Тому, в багатьох твердопаливних котлах передбачені певні опалювальні заходи безпеки.

  Основні виробники твердопаливних котлів: Viessman, Protherm та інші. Кожен з них пропонує кілька варіантів економічних котлів на твердому паливі. При цьому, види котлів можуть бути різними.

  Злагоджена робота твердопаливного котла залежить від якості палива, грамотної експлуатації, а також, від можливих перепадів електрики. Опалювальні пристрої, як і будь-які інші пристрої, вимагають періодичної діагностики і профілактики. Незалежно від того, які види котлів розглядаються, обов'язково здійснюйте регулярний огляд і чистку котла. Це дозволить виявити можливу несправність на ранньому етапі і усунути її безболісно.

  Твердопаливні котли – це економічний варіант опалення в приватному будинку. Головне – правильно розрахувати, який саме котел необхідний. Радимо звернутися за допомогою до спеціаліста, оскільки Ви можете не врахувати якісь особливості Вашої системи опалення.

  Який твердопаливний котел кращий? Той, що буде споживати мінімальну кількість палива, безпечно працювати, створювати тепло та затишок в домі. Як такий підібрати? Зверніться за консультацією до нашого менеджера за телефоном 050 414-37-72.


  Допоможемо вам підібрати товар

  Дивіться також

  -500 грн

  на вашу покупку від 4750 грн

  Даруємо бонус новим підписникам!

  Підпишіться на розсилку

  Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.