єВідновлення

-500 грн

на вашу покупку від 4750 грн

Даруємо бонус новим підписникам!

Підпишіться на розсилку

актуальні підбірки товарів

ексклюзивні пропозиції і промокоди

знижки на продукцію

унікальні пропозиції для підписників

Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Допоможемо вам підібрати товар

Переваги та недоліки твердопаливних котлів

Твердопаливні котли – це екологічний спосіб обігріву приміщень, для яких немає можливості провести газ або електрику з підвищеною потужністю (як для електрокотла). На сьогоднішній день, в період подорожчання цін на газ і електрику, твердопаливні котли стають дійсно економним методом опалення.

Переваги твердопаливних котлів

У всього є свої плюси і мінуси. Для українського ринку опалення, на сьогоднішній день, твердопаливні котли мають цілий ряд істотних переваг:

 • Економія. Це дійсно важливо для користувачів. Наприклад, при потужності 25 кВт, експлуатаційні витрати у використанні газового котла складуть приблизно 100-250 грн, електричне джерело опалення потягне на 200-300 грн в день, а твердопаливний котел змусить Вас витрачати лише 80 грн.
 • Екологічність. Оскільки для твердопаливних котлів підходить паливо у вигляді: дров, деревних відходів, торф’яних брикетів та інших видів, які не належать до копалин, то цей тип опалення належить до екологічного.
 • Простий принцип роботи. Завдяки цьому, встановлення може обійтися не так дорого.
 • Розмаїття виду палива. Залежно від моделей і потреб користувачів, твердопаливний котел може працювати на: вугіллі, торфі, дровах, брикетах, пелетах і, навіть, на гної.
 • Високий рівень автономності. Якщо Ви вирішите придбати твердопаливний котел, то зможете забезпечити собі незалежність від центрального опалення. Таким чином, Ви самостійно зможете регулювати ступінь нагрівання приміщення і робити це тільки тоді, коли Вам потрібно.
 • Досить невисока вартість. Звичайно, існують різні бренди, які представляють моделі різного рівня продуктивності і різної вартості. Тому, кожен зможе підібрати варіант, який буде влаштовувати безпосередньо його.
 • Немає надто складних вимог до котелень. Це дозволяє уникнути зайвих витрат на переоблаштування котелень.
 • Недоліки твердопаливних котлів

  На жаль, не існує ідеальних речей. За наявності численних переваг твердопаливних котлів, у них є і ряд недоліків, про які Вам краще знати:

  • Паливо, хоч і екологічне, але вимагає певної площі для зберігання. Тому, важливо, щоб у Вас було місце для створення невеликого складу для зберігання дров або брикетів. Адже паливом краще запасатися відразу у великій кількості – це забезпечить Вам можливість купувати його за оптовою ціною. Також, знадобиться приміщення для просушування дров, тому що часто їх продають не сухими.
  • Практично всі твердопаливні котли покриваються кіптявою, тому виникає необхідність їх чистити. Від класу котла залежить лише частота необхідної чистки.
  • Ручне завантаження палива. На сьогоднішній день існують котли з автоматичним завантаженням, так звані польотні котли. Однак, в Україні популярніші, все ж таки, моделі котлів з ручним завантаженням. Але вони також відрізняються: в одних завантаження відбувається рідше, а в інших – частіше.
  • Необхідність догляду. Термін служби твердопаливних котлів напряму залежить від Вашого догляду за ними. Чим частіше зможете проводити прочищення котла, тим довше він прослужить.

  Таким чином, Ви можете порівняти усі плюси і мінуси, врахувати Ваші умови споживання енергії для опалення, і прийняти рішення придбання твердопаливних котлів.

  У нас на сайті Ви зможете ознайомитися з широким вибором твердопаливних котлів: твердопаливні котли , а також підібрати комплектуючі: комлпектуючі до твердопаливних котлів

  Допоможемо вам підібрати товар

  -500 грн

  на вашу покупку від 4750 грн

  Даруємо бонус новим підписникам!

  Підпишіться на розсилку

  Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.