єВідновлення
Допоможемо вам підібрати товар

У чому різниця між сухим і мокрим теном для бойлера?

При виборі бойлера, одним із перших запитань, яке виникає, який тен обрати? Існують два типи: звичайний мокрий (мідний) і «сухий». Чим вони відрізняються і який варіант обрати?

Принцип роботи бойлера (водонагрівача) досить простий: холодна вода, яка подається безпосередньо в бак бойлера, нагрівається до потрібної температури за допомогою ТЕНа. ТЕН – це простий електричний нагрівач трубчастого типу, який представлений у вигляді металевої трубки, яка містить дріт, який може нагріватися до досить високої температури.

81BE0080
Бойлер комбінованого нагріву Romstal Vision 80л ТЕН 3кВт вертикальний
До товару
Між стінками трубки і спіралі знаходиться діелектричний пісок, за допомогою якого збільшується електробезпека виробу.

сухой-и-мокрый-тэн.jpg

Багато хто знає, що через якість води на ТЕНі може з'являтися так званий накип. Це білий осад, який необхідно періодично чистити. Усі бачли накип у чайниках, на нагрівальному елементі. Але там все простіше: для чистики використовують лимонну кислоту, кип'ятять і все. Якщо не чистити ТЕН, то це може призвести до передчасної поломки. У бойлері відбувається той же процес, що і в чайнику – накип в будь-якому випадку утворюється. І накопичення накипу може вплинути на збільшення витрат на електроенергію і на подальшу поломку.

81AT9104
Електричний бойлер Round VMR80 80 л
До товару

Накип – це велика проблема для бойлера зі звичайним мідним, або так званим «мокрим» ТЕНом. Але і з цією проблемою вже навчилися боротися. Для зменшення кількості утвореного осаду, необхідно на подачі холодної води поставити фосфатний фільтр.

У бойлера з сухим ТЕНом не буде накипу на самому ТЕНі. Адже основна відмінність між мокрим і сухим ТЕНом у тому, що в сухому ТЕНі існує спеціальна додатково колба, в якій власне і знаходиться сам ТЕН, завдяки цьому він не контактує з водою.

foto-suxogo-tena-v-bojlerax-atlantik.jpg

Сильні сторони водонагрівачів з сухим ТЕНом:

 • Не настільки високі вимоги до води, особливо якщо колба виготовлена з кераміки, оскільки ТЕН не має контакту з водою, а тому немає ймовірності виникнення короткого замикання або пробою;
 • Відчутна економія електрики, тому що у водонагрівачах із сухим ТЕНом встановлюється два нагрівальних елементи: можна відключати один, а другий буде працювати в режимі підтримки оптимальної температури (приблизно +40 С);
 • Немає накипу на самому ТЕНі, тому що немає контакту з водою. А це означає, що бойлер прослужить Вам, швидше за все, довше.
  Для більшої наочності, надаємо Вам коротку порівняльну таблицю «мокрого» і «сухого» ТЕНа.
  81BE1150
  Бойлер комбінованого нагріву Romstal Vision 150л ТЕН 3кВт підлоговий
  До товару
  Необхідність зливу води під час чистки баку Необхідність зливу води під час заміни ТЕНа Утворення накипу на стінці елемента або трубці Ризик ураження електричним струмом Строк служби за належного обслуговування
  Мідний ТЕН так так так вищий +
  Сухий ТЕН так ні так нижчий +
 • Допоможемо вам підібрати товар

  -500 грн

  на вашу покупку від 4750 грн

  Даруємо бонус новим підписникам!

  Підпишіться на розсилку

  Сайт захищено reCAPTCHA, і до нього застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.